Стало відомо, кому в наступному році підвищать пенсію

Українські пенсіонери, яким більше 80 років, в наступному році продовжуватимуть отримувати по 500 грн доплати до пенсії щомісяця.

Кабінет міністрів прийняв рішення продовжити запроваджені у квітні поточного року щомісячні компенсаційні виплати найстарішим українцям. Відповідна постанова №849 опублікована на «Урядовому порталі».

Так, відповідно до тексту цієї постанови, впроваджена з 1 квітня цього року щомісячна доплата пенсіонерам старше 80 років продовжена на 2021 рік, а також на наступні роки.

Пенсія
Пенсія

Доплати стареньким з 1 березня 2021 року будуть відбуватися наступним чином: пенсіонерам, яким виповнилося 80 та більше років і у яких пенсійна виплата не досягає розміру встановленої законом середньої зарплати, кожного місяця доплачуватимуть до пенсії до 500 грн. Якщо навіть з урахуванням цієї доплати, і інших доплат, загальний розмір пенсії буде менше 2600 грн, пенсіонер отримуватиме ще одну доплату, щоб розмір його доходу дорівнював цій сумі.

Також з 1 липня 2021 року в Україні запроваджується компенсаційна щомісячна виплата у сумі до 400 грн пенсіонерам, яким виповнилося 75 років, у яких розмір пенсії менший розміру середньої зарплати. Пенсіонерам старше 75 років, розмір пенсії яких менше 2500 грн з урахуванням навіть цієї доплати, буде встановлена ще одна доплата до пенсії, щоб їхній загальний дохід дорівнював цій сумі.

Нагадаємо, з 1 вересня цього року мінімальний розмір пенсії в Україні зріс на 110 грн і наразі дорівнює 2000 грн. Середній розмір пенсійної виплати українців, за даними Пенсійного фонду, дорівнює 3400 грн. Тим часом мінімальний розмір зарплати в країні з 1 вересня поточного року становить 5000 грн.

Схожі новини