ЗНО-2021: чи стане легше вступити?

Схоже саме так думали представники МОН, коли готували нові правила вступу. Таким чином, з наступного року абітурієнтів чекає кілька нововведень.

 

І перше стосується іспиту з української мови та літератури. Якщо попередні роки на ЗНО складали один іспит, який включав в себе питання з мови та літератури, то тепер іспитів буде 2. Один, для базового рівня, буде виключно з мови. А інший, складніший і складатиметься з питань з мови і літератури.

Такий вигляд матиме ЗНО з української мови
Такий вигляд матиме ЗНО з української мови

Те саме стосуватиметься і ЗНО з математики. Його рівень складності залежатиме від того, на яку спеціальність вступатиме випускник. І це видається логічним.

 

Друге нововведення стосується кількості предметів. Що виноситимуться на ЗНО. Точно відомо, що їх буде 4. З обов’язкові і один додатковий за необхідності.

До обов’язкових належатимуть: українська мова або українська мова і література, математика, залежно від спеціальності майбутнього абітурієнта, історія України або англійська мова.

Які предмети складатимуьб на ЗНО-2021
Які предмети складатимуьб на ЗНО-2021

Все, ніби, прекрасно. Технарям не треба вчити додатковий матеріал з літератури, а гуманітаріям – додаткові теми з математики. Але виникає просте питання: як бути тим, кому при вступі потрібно складати фізику і хімію або хімію і біологію. Як бути таким випускникам, якщо додатковий предмет можна обрати лише один.

 

Це питання ще належить вирішити працівникам МОН і чим раніше вони це зроблять, тим легше пройде наступна сесія ЗНО.

 

Окрім змін щодо предметів, у МОН ще пропонують дозволилти подавати документи до українських ВИШів абітурієнтам з тимчасово окупованих територій. Для цього потрібно мати лише документ про повну середню освіту, виданий українською мовою і хоча б один додаток ЗНО.

 

Тобто, маємо наступну ситуацію: українські абітурієнти муситимуть складати 4 предмети на ЗНО, а вступники з окупованих територій – мати лише один додаток ЗНО і все, вступають на одному рівні з усіма.

 

Є над чим подумати. Тож чекаємо на вступну кампанію 2021 року і подивимося як ці зміни втілили в життя. І чи втілили взагалі.

Схожі новини