Білорусь як випробування людської спільноти на демократичність і людяність

Сорок днів поспіль триває опір білоруського народу диктаторському режиму Лукашенка. Чи переможе найдемократичніша революція на планеті?

Останні події: протистояння, затримання. Що далі?

У минулу неділю, 20 вересня, число протестувальників проти диктаторського режиму Лукашенка у Білорусі склало сто тисяч. На вулиці Мінська та інших міст Білорусі – Бреста, Вітебська, Гродно, Бобруйська, Гомеля, Могелева, Салігорська та ін. мітингувальники вийшли під історично національними біло-червоно-білими прапорами.

Незмінними під час шостого недільного «Маршу справедливості» залишалися й вимоги до влади – відставка діючого Президента та призначення дати нових чесних виборів, звільнення політв’язнів та притягнення до відповідальності і покарання силовиків за побиття та катування мирних громадян.

Як повідомила прес-секретар МВС Білорусі Ольга Чемоданова на своєму Телеграм-каналі, цього дня було затримано 442 прихильника змін. У Бресті силовики застосували сльозогінний газ.

Білорусь протестує заради майбутнього
Білорусь протестує заради майбутнього

Нагадаємо, як це було. Хронологія подій.
9 серпня. Тисячі білорусів виходять на вулиці з протестами проти офіційного оголошення ЦВК Олександра Лукашенка Президентом. Світлана Тіхановська не приймає результат. Заарештовано 3000осіб.
Ще дві тисячі заарештовано протягом наступної ночі.

11 серпня. Європейські країни підтримують мітингувальників і вимагають звільнити заручників. Тіхановська виїжджає у Литву. Затримано ще 1000 осіб. Європейські країни підтримують мітингувальників і вимагають звільнити заручників. Тіхановська виїжджає у Литву. Затримано ще 1000 осіб.
На цей час уже є дві жертви.

15 серпня. У Мінську на перший Марш справедливості збираються десятки тисяч людей. Лукашенко звернувся до Путіна про допомогу. Той пообіцяв «всебічну підтримку».

18 серпня. Опозиція створює Координаційну раду для передачі влади. Рада висуває вимоги – відставка Лукашенка та призначення дати нових чесних виборів, звільнення усіх заручників.
23 серпня. Тіхановська зустрічається з Стівеном Бігуном, заступником держсекретаря США.

24 серпня. Влада затримує двох членів Координаційної ради.

25 серпня. Тіхановська звертається до комітету із закордонних справ Європарламенту.

27 серпня. Міністри закордонних справ кількох європейських країн погодилися запровадити санкції проти 20 білоруських чиновників.

31 серпня. Затримана членкиня Координаційної ради Лілія Власова.

8 вересня. Ще трьох членів Координаційної ради – Марію Колесникову, Івана Кравцова, Антона Родненкова правоохоронні органи Білорусі намагалися насильно видворити з країни. Марія Колесникова порвала свій закордонний паспорт.

13 вересня. Масштабна акція протесту в Мінську – Марш Героїв. Проти мітингувальників застосували ОМОН, який жорстоко бив людей і запихав їх в автозаки.

реклама

Поділіться статтею

Одного замку Пугачовій замало? Максим Галкін розсекретив свої грандіозні плани, які не по кишені навіть мільйонерам

45-річний Максим Галкін розсекретив їхнє з Пугачовою грандіозне придбання: “Зібралися собі другий замок будувати”

Максим Галкін звернувся за послугами астролога і поділився грандіозними планами, які спантеличили навіть Аллу Пугачову. Детальніше дізнайтеся у статті.
Мартиновська зізналася, що не може обрати між Хіменесом-Браво та Ярославським

Мартиновська зізналася, що не може обрати між Хіменесом-Браво та Ярославським: на МастерШеф любовний трикутник

Відома українська кулінар Ольга Мартиновська зізналася, що не воліє відмовлятися від жодного зі своїх колег і припустила можливість стосунків втрьох.

56-річний Віктор Павлік покинув молоду дружину у складний для неї час з малюком на руках: Катя вже збирає валізи

Молода дружина Віктора Павліка, яка зараз знаходиться з ним на горнолижному курорті і повідомила про події, які сталися з її сім'єю під час відпочинку.
Дружина Романа Сасанчина розповіла про другу вагітність

Дружина 19-річного переможця Голосу країни Романа Сасанчина розповіла про другу вагітність: “Хоче ще хлопчика”

Майже місяць тому молодий український виконавець Роман Сасанчин став батьком вперше. Його дружина Іванна активно веде власний блог і розповіла в ньому про плани на план. вагітність.
Молодший брат Софії Ротару поскаржився на зірку, яка кинула його в бідноті

Молодший брат Софії Ротару поскаржився на зірку, яка кинула його в бідноті і не спілкується з ним: “В неї все є!”

Молодший брат Софії Ротару поспілкувався з журналістами та розповів правду про його старшу сестру, яка живе в Конча-Заспі. На що поскаржився чоловік?

Популярне

Останні новини