Нас знов без нас оженили: в Україні з листопада ціна на газ зросте втричі

Чого чекати в платіжках і чи буде виходом знайти на ринку іншу компанію постачальника газу?

Ціна на газ для населення з 1 листопада зросте на третину. Про це повідомляє НАК «Нафтогаз».

Відтак, з наступного місяця ціна за один куб.м. становитиме 6.33 грн (з ПДВ, але без ціни на транспортування), що на 35 відсотків більше за попередню.

Збільшився й річний тариф. У жовтні він становив 5.24 грн за куб.м., а у листопаді буде 6.45 грн. за куб.м.

Працівник газорозпридільчої компанії

А ще «Нафтогаз» підвищив ціну для виробників тепла. Собівартість тепла, яке виробляють «Теплокомуненерго» становить 80 відсотків, тож це призведе до зростання ціни за опалення.

У самій компанії здорожчання пояснюють збільшенням ринкової оптової ціни і сезонним фактором.

На сьогодні «Нафтогаз» – не єдиний постачальник палива. З липня українці отримали можливість самостійно поміняти компанію постачальника. Для цього потрібно звернутися на адресу компанії із заявою. Компанія має 20 днів для того, щоб розглянути заяву. Якщо вам відповіли, то ви підписуєте безстрокову угоду, яка діє до тих пір, поки ви не вирішили знову змінити постачальника.

Втім, у більшості компаній постачальників ціна на газ ще більша. До прикладу, “Газпостачсервіс”  пропонує купувати газ за 7,03 грн , “Асканія Енерджі” – 7,25 грн, “Івано-Франківськ газзбут”, “Хмельницькгаззбут”, “Чернігівгаззбут”, “Миколаївгаззбут” — 8,8 грн. за один куб.м.

Перший заступник голови Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко у своєму Фейсбуку написав про ціну на газ для населення в Київській області в листопаді: «Ціна на газ – 8,82 грн. Тариф на доставку – 0.97. Кінцева ціна – 9,79 грн за куб.”

Для більшості споживачів України ціна на газ буде близько 8,5 грн. за куб.м. Це так само, як у минулому році. Хоча раніше прем’єр-міністр Д. Шмигаль запевняв, що вона не перевищить 7 грн за 1 куб.м.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини