Українці без стажу з 2021 року не зможуть отримувати пенсії

Відповідно до постанови уряду, з наступного року українці без стажу не зможуть розраховувати на соціальну пенсію.

З 2021 року людям, які досягли 60 років і не мають необхідного трудового стажу, перестануть виплачувати навіть соціальну пенсію.

Про це йдеться у відповідній постанові Кабміну № 1098.

Згідно з законом, щоб вийти на заслужений відпочинок в 60 років в 2020 році потрібно мати не менше 27 років страхового стажу. До 63 доведеться працювати людині, якщо у неї від 17 до 27 років стажу, а до 65 років — якщо тільки від 15 до 17 років.

Пенсія
Пенсія

Якщо ж в громадянина менше 15 років страхового стажу, то відповідно до законодавства, він має право отримувати державну соціальну виплату замість пенсії. Однак постанова про механізм призначення тимчасової соціальної допомоги діяла з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року, і з початку 2021 року втрачає свою чинність.

Хто може отримати соціальну пенсію?

Наразі розмір цієї соціальної допомоги становить 1712 грн.

Соціальна пенсія призначається для того, щоб компенсувати різницю між доходами людини похилого віку, і прожитковим мінімумом, встановленим для непрацездатних осіб. Якщо бюджет людини менший за цю суму, то різниця компенсується з держбюджету, якщо ж заробітку в українця немає взагалі, то буде виплачуватися 1712 гривень щомісяця.

Однак соціальну пенсію не призначають тим людям, хто має другий автомобіль або мотоцикл, і якщо площа житла перевищує 21 квадратний метр на одну людину плюс 10,5 на сім’ю. Це правило стосується навіть тих стареньких, які не працюють і не мають жодного заробітку.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини