Помер Олександр Курляндський — творець мультфільмів “Ну, постривай!” і “Повернення блудного папуги”

Про це повідомили сьогодні, 21 грудня, його близькі. Йому було 82 роки.

Радянський письменник, один з творців мультсеріалу “Ну, погоди!” і “Возвращение блудного попугая” Олександр Курляндський помер у віці 82 років у Москві.

Причина смерті поки що не називається.

Що відомо про Олександра Курляндського?

Олександр Курляндський
Олександр Курляндський

Відомий письменний народився 1 липня 1938 року в Москві. Його родина була простими індженерами і син хотів слідувати їх прикладу. Відтак, у 1960 році він закінчив факультет Теплогазопостачання та вентиляції Московського інженерно-будівельного інституту.

Однак майбутній творець найвідоміших мультсеріалів ще в студенські роки зрозумів, чого прагне найбільше. Олаксандр видавав стінгазету, писав сценарії та тексти мініатюр для театру.

Свою серйозну письменницьку кар’єру Курляндський почав ще з середини 1960-х років. Саме тоді Олександр почав співпрацювати з журналами “Крокодил”,”Юність”, “Літературна газета”, а також мав хороші зв’язки з радянськими письменниками.

У 1968 році спільно з Аркадієм Хайтам і Феліксом Камова письменний працював над сценарієм всіма улюбеного та надзвичайно популярного мультсеріалу “Ну, погоди!”. Саме він приніс Олександру велику популярність і визнання.

Крім цього, Курляндський створив такі мультсеріалів як “Возвращение блудного попугая” і “Веселая карусель”.

При цьому, Олександр був двічі був удостоєний престижної премії “Золоте теля”.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини