Четвер, 17 Червня, 2021

Місця Києва, де ви точно не були

Як і у будь-якому старовинному місті. У Києві лишилося багато оборонних споруд, які зараз перетворилися на небанальні локації.

Небанальних локацій у Києві доволі багато, але мало хто про них знає, а тим паче бував там.

Першою такою локацією є Зелений театр. Він був збудований наприкінці VXIII століття як частина украплення Печерської фортеці. У ньому до сьогодні збереглася система підземних ходів. Згодом його почали використовувати як склад і водокачка. А після другої світової війни споруда перетворилася на амфітеатр на 4000 місць, кінотеатр і парк атракціонів. Після втрати популярності Зелений театр почали використовувати як літній нічний клуб і концертний майданчик під відкритим небом. Також це місце дуже популярне серед дигерів. Тобто людей, що досліджують підземелля, екстремалів та романтиків.

Зелений театр
Зелений театр

Наступним мало відвідуваним місцем столиці є Косий капонір. Фортифікаційна споруда з підземниим приміщеннями і вежами розташована біля військового шпиталю на Печерську. Згодом приміщення капоніру почали використовувати як в’язницю для політичних злочинців. Зараз тут можна погуляти і помилуватися видами на місто.

Косий Капонір
Косий Капонір

Як Капонір, так і Зелений театр жодного дня від часу побудови не були використані як військові об’єкти. Про Косий капонір говорять, що це фортеця. З якої не було здійснено жодного пострілу.

А наступна споруда взагалі не була добудована. Йдеться про Лисогірський форт. Його будівництво розпочалося у VXIII столітті і тут планувалося розмістит 24 будівлі. І форт збудували б, якби не одне але. Під час забудови потрібно було не лише вирубати дерева. А й знести частину поселень міста. Жителі були незгодні з цим і будівництво припинилося. Зрештою встигли побудувати лише величезну фортецю на Лисій горі, тунелі, бастіони, порохові склади, в’язниця і шибениця. Сюди привозили на страту в’язнів з Косого Капоніру.

Лисогірський форт
Лисогірський форт

Парк одного будинку – маловідоме місце на карті Києва. Був період, коли його хотіли знищити під забудову. Але містяни відстояли пам’ятку. Справа в тому, що у будинку з родиною мешкав О. Богомолець. Парк був насаджений самим вченим і його учнями. У будинку зараз розташований меморіальний будинок сім’ї вченого, а у парку знаходиться його могила.

Парк ім. О. О. Богомольця
Парк ім. О. О. Богомольця

Так, навіть столиця здатна дивувати новими місцями, про які знають далеко не всі мешканці міста.

Поділіться статтею

Фото взяте на просторах мережі.

Гороскоп на 17 червня 2021 року: час для пригод, подорожей та фантазій. Для всіх знаків зодіаку

У цей день минуле дасть про себе знати і ви вийдете переможцем.
Максим і Гаррі Галкіни

Гаррі Галкін став репером і взявся роздавати поради всім іншим реперам: що буває, коли мама — Примадонна

Максим Галкін разом з сином неабияк розсмішили підписників гумориста.
Ольга Фреймут

(Фото) Ольгу Фреймут не впізнали фанати: екс-ревізорка змінила імідж та нарвалася на образливу критику

Оля Фреймут, хоч і не веде більше програму "Ревізор" все одно лишається цікавою постаттю для багатьох українців.
Руслана Лижичко

Справжнє чудо. Руслана Лижичко вперше показала їхнє з чоловіком шестирічне малятко: давно є про кого дбати

Нещодавно Руслана Лижичко вперше представили публіці чудо, яке сталося з неї 6 років тому.

Популярне

Останні новини