Покинула Україну, але сирени наздогнали: Марічка Падалко виїхала в Чехію та почула там повітряну тривогу

Початок повномасштабного вторгнення росії в України кардинально змінив плин життя українців. Тепер кожен знає, що у будь-який може пролунати повітряна тривога, прилетіти ракета або наступити блекаут. Прикметно, що війна має неабиякий вплив не тільки на населення України, але й на сусідні країни. Деякі з них перебувають у повній бойовій готовності, адже ніхто не знає, яким буде наступний крок росіян.

Втім іноді методи підготовки до ймовірної небезпеки можуть шокувати та навіть налякати українців, які виїхали із рідних міст через війну закордон. Так, наприклад, українська журналістка та телеведуча на телеканалі 1+1 Марічка Падалко поїхала ненадовго в Чехію. Днями жінка опублікувала відео на своїй сторінці в інстаграм, де схвильовано розповіла про почуту на вулиці сирену.

Скріншот зі сторінки Марічки Падалко
Скріншот зі сторінки Марічки Падалко

Як виявилось, цей сигнал повітряної тривоги був запланованим. Ба більше, ця процедура проводиться не в перше. Жителі Чехії кожної першої середи місяця о дванадцятій годині дня чують сирену, і для них це вже давно норма. Більш того, подібні тренування відбувались ще задовго до повномасштабного вторгнення росії на територію України. Минулого року протягом трьох місяців тестування сповіщення населення було відсутнє. Зроблено це було задля того, щоб зайвий раз не стресувати українців, які втекли від війни в Чехію.

Однак вже в червні минулого року керівництво вирішило, що варто повернути планові перевірки. Українських біженців попередили заздалегідь про це, хоча є й ті, кого ця сирена застала зненацька, як Марічку Падалко.

Схожі новини