27 вересня − свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього

Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, перемоги благовірному народові на супротивників даруй і хрестом Твоїм охорони люд Твій. Тропар свята містить надію і довіру до Хреста, на якому був розіп'ятий Спаситель.

Історія свята Воздвиження Хреста Господнього

Для встановлення свята важливими були дві події: віднайдення святого Господнього Хреста імператором Костянтином і його матір’ю Оленою на горі Голгофі у IV ст. і повернення з перської неволі у VII ст імператором Іраклієм. Під час обох подій Хрест перед народом воздвигали, тобто піднімали. При цьому його повертали на всі чотири сторони світу, щоб люди могли вклонитися йому.

Про віднайдення святого Хресного Дерева відомо, що під час розкопок 326 року на Голгофі, організованих Костянтином і Оленою, було виявлено три хрести. За Переданнями, до одного з них доторкнулася жінка, яка зцілилася від недуги. Це й був Хрест Спасителя.

Ікона Водвиження

Ікона ВодвиженняІнша подія нагадує про те, що у 614 році Перський цар завоював Єрусалим і пограбував його. Серед інших скарбів він забрав у Персію Древо Животворящого Хреста Господнього, де святиня перебувала  чотирнадцять років. Лише у 628 році імператор Іраклій отримав перемогу над персами, уклав з ними мир і повернув Хрест в Єрусалим.

Вперше свято Воздвиження  Чесного і Животворящого Хреста Господнього стали відзначати 335 року після освячення храму Воскресіння Господнього, спорудженого святим Костянтином Великим на Голгофі в Єрусалимі.

Віддаючи честь святому Хресту, ми віддаємо честь Христовій жертві, мукам і смерті. Кладучи на собі знак святого Хреста, ми кожний раз визнаємо свою віру у нашого Спасителя.

У цей день Розп’яття прикрашають квітами і виставляють на тетраподі для поклоніння.

У цей день християни відвідують храм та моляться службу Божу. Також  Церква встановила на цей день строгий піст.

Заборонено виконувати важку фізичну роботу. Натомість дуже добре у цей день займатися благодійністю, роздавати милостиню.

Церква Воздвиження. Пам'ятка архітектури XVIIст. м.Дрогобич

Церква Воздвиження. Пам’ятка архітектури XVIIст. м.ДрогобичНародні прикмети на 27 вересня:

  • Вітер північний – літо наступного року буде теплим, якщо західний – холодним.
  • Журавлі летять високо та курличуть − осінь буде теплою.
  • Не позичати гроші, щоб не зазнати збитків.
  • Недобре побачити змію.

 

Схожі статті

Колеги ненавиділи Узерлі сильніше, ніж Хюррем Султан в гаремі у “Величному столітті”: все через один вчинок

Найпопулярнішим турецьким серіалом можна по праву вважати багатосерійну драму "Величне століття", яка розтягнулася на велику кількість сезонів та подарувала світу нову Роксолану.

Даша Астаф’єва приховує, що вийшла заміж за молодого багатія: обранець на 10 років молодший – блогер

Скандальний блогер Богдан Беспалов заявив, що одна із найкрасивіших жінок в українському шоубізі Даша Астаф'єва таємно вийшла заміж. Що відомо про її обранця та перша реакція знаменитості.

Опубліковано знімок Кацуріна із зататуйованим торсом. На фото він не сам: поруч не Надя, а чоловік (ФОТО)

Надя Дорофєєва заінтригувала Мережу фотографією, на якій її чоловік блогер та ресторатор Михайло Кацурін разом зі своїм близьким другом готують вечерю. Що дивного було на знімку?

Фіналістка “Холостяка” Яна Соломко вдруге вийшла заміж та поділилася кадрами зі свята: знову дружина

Знаменита співачка Яна Соломко, яка не так давно оскандалилася в Україні через свою позицію, знову вийшла заміж. Ексклюзивними кадрами з торжества вона поділилася 27 березня.

“Дика Ребрик у строю”: 42-річна Лілія Ребрик сміливо продемонструвала себе в боді після третіх пологів

15 березня 2024 року ведуча та актриса Лілія Ребрик народила третю доньку, а вже за два тижні з'явилася на фото в ефектному образі, що підкреслює фігуру.

Нова коханка Мурата Налчаджиоглу виклала в мережу нові спільні фото: вже вивів у світ, як нову дружину

Ще кілька місяців тому турецький бізнесмен Мурат Налчаджіоглу з'являвся на публічних заходах і освідчувався зовсім іншій жінці. Все дуже круто змінилося.