Під час карантину українці частіше позбувалися домашніх тварин, ніж брали з притулків

Українці під час карантину почали частіше здавати до притулків своїх домашніх улюбленців.

Про це свідчать результати опитування компанії COLLAR, пише «Українська правда».

Також цю інформацію підтверджує Дмитро Кіркевич з БФ Happy Paw, що надає допомогу чотирьом крупним українським притулкам. Він зазначає, що домашніх тварин, яких покидають господарі, стало значно більше, навіть порівняно з 2019 роком.

За даними найбільшого в країні притулку “Сіріус” якщо у березні вдалося прилаштувати в сім’ю 31 тварину, то у червні цього року – тільки 18.

Собака у притулку
Собака у притулку

За час карантину кількість кішок і собак у притулку збільшилась на 17%.

Чому українці зраджують домашніх улюбленців?

Така негуманна поведінка жителів України викликана 3 причинами.

Перша причина. На початку карантину активно поширювалася науково не підтверджена інформація, що тварини начебто можуть переносити COVID-19.

Налякані родини, особливо ті, в яких є люди з групи ризику: літні люди, хворі, а також малі діти, почали шукати, куди б подіти своїх «небезпечних» домашніх тварин.

Друга причина. Деякі люди переїжджають в пошуках безпечніших в плані коронавірусної хвороби місць для проживання.

Третя причина. Економічна.  Багато українців втратили роботу і стали економічно не спроможними утримувати своїх тварин.

Зазначимо, що дослідження, проведене науковцями з Йоркського університету у Великобританії, довело, що домашні тварини знижують рівень стресу під час карантину та пов’язаної з ним ізоляції і покращують психологічний стан людей. Під час дослідження було опитано понад 6000 англійців, більшість з яких – близько 90% – виявилися власниками домашніх тварин.

Вчені установили, що при цьому не має значення, власником якої саме тварини є людина, що перебуває на самоізоляції під час пандемії, але присутність будь-якої живої істоти позитивно впливає на психічну рівновагу.

 

Схожі новини