П’ятниця, 26 Лютого, 2021

Що не так в Україні з тестуванням на Covid-19?

Теоретично, усе мало би бути просто: 1. Ви виявили у себе всі ознаки захворювання на коронавірус; 2. Ви звертаєтеся до свого сімейного лікаря і записуєте виклик; 3. Лікар відвідує вас і дає скерування на безкоштовне лабораторне обстеження. А що на практиці?

На практиці, кожний третій пацієнт змушений звертатися по допомогу у приватну лабораторію.

Із соціальних мереж дізнаємося, що у переважній більшості лікарі попереджають, що з проходженням тестування доведеться чекати близько двох тижнів. А потім ще три дні на результат. За такий період, практично, людина або вмирає, або одужує.

У чому ж причина цих черг?

Майже усі керівники обласних Лабораторних центрів МОЗ скаржаться на критичну нехватку персоналу: об’єми роботи зростають у геометричній прогресії до зростання у країні кількості хворих. Іншою причиною є те, що сімейні лікарі не заповнюють у скеруванні графу «пріоритетність», і через це також спричиняють надмірне завантаження лабораторій.

Роман Павлів, керівник ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України, не приховує, що часом сімейні лікарі роблять це свідомо, пропихаючи «своїх» на безкоштовне тестування.

Причиною того, що на результат потрібно чекати аж три дні є та сама проблема кадрів. «Велика кількість зразків потребує реєстрації. А це трудомісткий процес», – пояснює Наталія Гопко, в.о. директора Обласного лабораторного центру, головний санітарний лікар Чернівецької області.

Мама й донечка - на обстеження
Мама й донечка – на обстеження

Олександр Ігнатенков, заступник директора Миколаївського обласного лабораторного центру, керівник обласного штабу з ліквідації наслідків НС зізнався, що трапляються неякісні реагенти, через що роботу доводиться зупиняти. Навіть таке.

Майже усі державні лабораторії виконують ще платні тестування. Вони коштують удвічі дешевше, ніж у приватній – в районі 700-900 грн. Це вже швидше, але все одно зо три дні потрібно чекати. На платній основі в державних лабораторних центрах тестують осіб, які хочуть достроково перервати самоізоляцію. Звертаються за такою послугою й люди, які виїздять за кордон, у країни, які вимагають в українців “свіжих” ПЛР-тестів на коронавірус.

То, виходить, державні лабораторні центри просто заробляють гроші? А МОЗу до цього байдуже? А, можливо, й ще гірше? Можливо, вони тихо натякають: «Не прогавте, це ваш час».

Щось мені стало моторошно, бо я ще не хворіла.

Поділіться статтею

Українські зірки

Оля Фреймут, Катя Осадча та інші знаменитості, за яких не червоніють свекрухи: хто з зірок добра господиня

Чи можна бути зіркою та займатися хатніми справами? Виявляється, так! Дивіться у нашому топі у кого це вдається з легкістю.
Легендарні зірки

Вітас, Слава Камінська, Ніна Матвієнко та Оля Полякова: зірки, які продемонстрували космічний голос на сцені

Талант - головна запорука успіху на сцені, хто б там що не говорив! Дізнайтеся, яким діапазоном володіють знаменитості.
Леся Нікітюк

Леся Нікітюк вперше заговорила про свою свекруху та показала, чим збирається честувати: справжня господиня

Леся Нікітюк ще в інтерв'ю Дмитру Гордону нещодавно жалілася, що не має пари, а сьогодні вже показала, чим збирається вражати свекруху. Подробиці далі.
Мами зірок, які залишилися у селі, поки їх діти живуть у розкоші

Вони живуть у розкоші, а їх мами залишилися жити в бідноті: Олег Винник, Віктор Павлік, Ані Лорак та інші

З якої причини багаті знаменитості полишили своїх матерів у селі та злиднях?

Популярне

Останні новини