Що не так в Україні з тестуванням на Covid-19?

Теоретично, усе мало би бути просто: 1. Ви виявили у себе всі ознаки захворювання на коронавірус; 2. Ви звертаєтеся до свого сімейного лікаря і записуєте виклик; 3. Лікар відвідує вас і дає скерування на безкоштовне лабораторне обстеження. А що на практиці?

На практиці, кожний третій пацієнт змушений звертатися по допомогу у приватну лабораторію.

Із соціальних мереж дізнаємося, що у переважній більшості лікарі попереджають, що з проходженням тестування доведеться чекати близько двох тижнів. А потім ще три дні на результат. За такий період, практично, людина або вмирає, або одужує.

У чому ж причина цих черг?

Майже усі керівники обласних Лабораторних центрів МОЗ скаржаться на критичну нехватку персоналу: об’єми роботи зростають у геометричній прогресії до зростання у країні кількості хворих. Іншою причиною є те, що сімейні лікарі не заповнюють у скеруванні графу «пріоритетність», і через це також спричиняють надмірне завантаження лабораторій.

Роман Павлів, керівник ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України, не приховує, що часом сімейні лікарі роблять це свідомо, пропихаючи «своїх» на безкоштовне тестування.

Причиною того, що на результат потрібно чекати аж три дні є та сама проблема кадрів. «Велика кількість зразків потребує реєстрації. А це трудомісткий процес», – пояснює Наталія Гопко, в.о. директора Обласного лабораторного центру, головний санітарний лікар Чернівецької області.

Мама й донечка - на обстеження
Мама й донечка – на обстеження

Олександр Ігнатенков, заступник директора Миколаївського обласного лабораторного центру, керівник обласного штабу з ліквідації наслідків НС зізнався, що трапляються неякісні реагенти, через що роботу доводиться зупиняти. Навіть таке.

Майже усі державні лабораторії виконують ще платні тестування. Вони коштують удвічі дешевше, ніж у приватній – в районі 700-900 грн. Це вже швидше, але все одно зо три дні потрібно чекати. На платній основі в державних лабораторних центрах тестують осіб, які хочуть достроково перервати самоізоляцію. Звертаються за такою послугою й люди, які виїздять за кордон, у країни, які вимагають в українців “свіжих” ПЛР-тестів на коронавірус.

То, виходить, державні лабораторні центри просто заробляють гроші? А МОЗу до цього байдуже? А, можливо, й ще гірше? Можливо, вони тихо натякають: «Не прогавте, це ваш час».

Щось мені стало моторошно, бо я ще не хворіла.

Схожі статті

Дієтологи назвали найкорисніший сніданок – таку смакоту їдять Тіна Кароль та Катерина Осадча

Сьогодні ми поділимось з вами, чому ж не варто пропускати сніданок, а також розповімо про найкорисніші продукти, що допоможуть підтримувати тіло в тонусі протягом усього дня.

Аніта Луценко розповіла, як зменшити талію і схуднути в руках: найефективніші вправи цієї весни

Відома спортсменка та тренерка Аніта Луценко в особистому фотоблозі поділилась ефективними порадами щодо схуднення. Сьогодні ми розповімо про найкращі вправи, що стали трендом цієї весни.

В рази корисніша за звичайну крупу: рецепт каші із зеленої гречки для тих, хто піклується про здоров’я

А чи знали ви, що гречка здатна зміцнювати імунітет та є найкориснішою крупою, яка насичена великою кількістю поживних речовин? Сьогодні ми розповімо вам про корисні властивості зеленої гречки.

Як покращити стан шкіри без косметолога в домашніх умовах: 5 простих способів, про які ви точно не знали

Сьогодні ми поділимось з вами корисними порадами, що допоможуть покращити стан вашої шкіри в домашніх умовах. Дотримуючись цих простих правил, послуги косметологів вам не знадобляться.