Що робити при переїданні, щоб уникнути наслідків: цінні поради від лікарів

Як тільки наступають свята — збільшуються випадки переїдання. Адже неможливо відмовити господарям, які постійно підкладають якісь смаколики вам в тарілку. А якщо така трапеза супроводжується ще й алкоголем, то переїдання не оминути, адже він викликає апетит і не дає відчуття насичення.

Досить часто переїдання викликані стресом. У такому випадку потрібно боротись з поганим настроєм або ситуацією, які призвели до депресії, а в результаті до переїдання.

До того, якщо нехтувати сніданками чи обідами, то до вечора розігріється такий апетит, що переїданню не минути.

Переїдання
Переїдання

Як боротись з переїданням?

Навіть якщо ви не змогли відмовити у гостях і з’їли зайвого — це виправимо. Найдоступніший та простий спосіб — це піти на прогулянку. Повільна та розмірена ходьба на свіжому повітрі допоможе поліпшити перистальтику і кровопостачання всіх органів. До того ж, лікарі радять знаходитись у вертикальному положенні як мінімум 4 години, щоб не погіршити ситуацію. Навіть, якщо з’явилась сонливість.

Якщо ж після переїдання з’явились диспепсія, метеоризм та діарея — варто звернутись за допомогою до ферментних препаратів. Їх обов’язково має призначати лікар. Такі ліки приймають під час їжі. Тож, якщо їх прийняти своєчасно, можна запобігти неприємних наслідків або ж полегшити їх. Але, повторимо, варто обов’язково проконсультуватись з лікарем, щоб не нашкодити собі.

Також лікарі радять не пити багато рідини відразу, як відчули переїдання. Але якщо дуже сильно мучить спрага, можна випити теплого чаю ромашкою або м’ятою. Вони покращують травлення.

Для профілактики переїдання лікарі радять дотримуватися принципів дрібного харчування. Тобто їсти маленьким порціями кожні три-чотири години. Так ви не будете переїдати і не отримаєте неприємних симптомів.

Схожі новини