Часті сварки погіршують здоров’я сімейних пар: дослідження

Сімейні чвари не лише залишають неприємні спогади і шрами на душі, а й шкодять здоров’ю.

Американські вчені з університету штату Джорджія довели, що здоров’я подружжя погіршується при частих сварках. Учасники конфлікту відчувають при цьому почуття самотності, пригніченості, у чоловіків і дружин погіршується фізичний стан.

Науковці провели дослідження, в якому проаналізували дані про 250 подружніх пар, спостереження за якими велися протягом 20 років. У матеріалах відзначається, що ті пари, які регулярно сперечалися між собою і вступали в конфлікти, зберігають цю закономірність протягом всього сімейного життя.

Сварка
Сварка

Часті сварки в родині призводять до того, що партнери часто відчувають себе самотніми. При вивченні наявних даних дослідники встановили, що сварки, які виникають на самому початку сімейних стосунків, можуть мати негативний вплив на те, як партнери відчувають себе через кілька десятків років.

Чоловіки і дружини кожного разу страждають від самотності після чергової сварки, і мають гірші показники фізичного стану. На противагу їм подружні пари, яким вдається уникати спірних ситуацій і вирішувати проблеми не підвищуючи тону, зберігають своє здоров’я. Тож знаходити компроміс тепер радять не лише психологи, а й лікарі. А якщо стосунки не ладяться, але люди кохають один одного, то варто пошукати рішення в кабінеті психолога.

Схожі новини