Чим небезпечний дефіцит магнію в організмі і як його поповнити

В організмі людини міститься не більше 28 грамів магнію, однак насправді ця мікроскопічна доза має величезне значення.

Магній бере участь майже у всіх біохімічних процесах організму. Він регулює роботу нервової і серцево-судинної систем, бере безпосередню участь у виробленні понад 300 ключових ферментів.

Також цей мікроелемент підтримує здоров’я кісток, допомагає синтезувати білок і енергію, а також відповідає за розслаблення м’язів. І це лише частина його функцій, зазначають лікарі.

Дефіцит магнію виникає через стреси, вживання алкоголю, прийом деяких ліків, діабет, захворювання шлунково-кишкового тракту, нирок і інші порушення здоров’я. Людина стає тривожною, дратівливою, з’являється плаксивість і розлади нервової системи аж до депресії.

Через підвищену тягу до солодощів і стійкість до інсуліну може розвинутися діабет. Починає мучити постійна втома, працездатність падає. Це пов’язано з тим, що клітини не можуть виробляти достатню кількість енергії, вважають лікарі.

Через нестачу магнію не може нормально засвоюватися кальцій, що призводить до розвитку захворювань кісток. Починаються судоми ніг – саме в великих м’язах ніг знаходяться «магнієві депо», які тонко реагують на його дефіцит.

Магній
Магній

Людину починають турбувати «безпричинні» головні болі, через звуження кровоносних судин і недостатнє живлення головного мозку погіршується концентрація і знижується пам’ять.

Більше того, дисбаланс магнію і кальцію, які впливають на розслаблення і напругу серцевого м’яза, можуть привести до порушень серцевого ритму.

Щоб уникнути цих всіх серйозних проблем, лікарі рекомендують перевірити рівень магнію в організмі. При сильній його нестачі поповнити запаси в організмі допоможуть лікарські препарати. Для корекції невеликого відхилення досить 400-500 мг магнію на добу.

Магній також міститься в деяких продуктах – горіхах, насінні, висівках, какао, зелених листових овочах, брокколі, кольрабі, бананах, авокадо і крупах.

Тож відсутність стресів і правильне харчування допоможуть уникнути дефіциту магнію в організмі.

Схожі новини