Названо простий, але ефективний засіб для профілактики COVID-19

Цей засіб вбиває коронавірус в порожнині рота, і не дає йому шансів поширюватися по організму.

Звичайні ополіскувачі для порожнини рота, що містять особливий вид антимікробного інгредієнта, можуть помітно знижувати вірусне навантаження.

Про це повідомляється в дослідженні компанії Unilever.

Дане дослідження показало, що ополіскувачі, в складі яких є цетилпіридиній хлорид (CPC), можуть потенційно пригнічувати активність частинок вірусу в порожнині рота, обмежуючи таким чином поширення інфекції.

Це означає, що такі засоби можуть бути використані як додатковий інструмент у боротьбі з вірусами, в тому числі коронавірусом. Вчені підкреслюють, що вони не лікують коронавірус, але можуть зменшувати концентрацію вірусу, що потрапив на слизову оболонку ротової порожнини.

Дослідження продемонстрували, що при використанні ополіскувача з CPC протягом 30 секунд вірусне навантаження знижується на 99,9%. Тим часом як засоби, що містять 15% етанолу, зменшують навантаження лише на 23%.

Вчені прийшли до висновку, що ополіскувачі з СРС справляються із завданням набагато ефективніше, ніж спиртовмісні засоби. При цьому важливо дотримуватися рекомендацій виробника по частоті і часу використання засобу. Їх можна побачити на упаковці.

Вірусологи погоджуються, що застосування ополіскувача для порожнини рота, що містить CPC, потенційно може стати цінним доповненням до повсякденних заходів захисту в період пандемії коронавірусу. Особливо важливо це при наявності великої кількості безсимптомних носіїв.

Ополіскувач для рота
Ополіскувач для рота

Такі засоби, зазвичай, містять компоненти, які знищують неприємний запах і змивають наліт. Для боротьби з коронавірусом, що викликає COVID-19, потрібні речовини, здатні інактивувати вірус. Хоча вони не дають терапевтичного ефекту, але можуть знизити концентрацію вірусу на слизовій, зазначають експерти.

Відомо, що коронавірус може розмножуватися в слинних залозах і шлунково-кишкового тракту, куди потрапляє при ковтанні. Тому є сенс використовувати засіб, який пригнічує активність і знижує кількість вірусу в роті.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини