100 г + 10 л води – і ягоди розміром з кулак: ця підживка для ожини моя улюблена – розповідаю

Підживлювати ожину потрібно, якщо ви хочете в майбутньому смакувати величезними й солодкими її ягодами - чим та коли слід підгодовувати цю рослину?

Ожина потребує регулярного підживлення для того, щоб родити великі й солодкі ягоди, тож необхідно підгодовувати кущі протягом року. Для цієї рослини дуже важливі фосфорні, калійні, мідні добрива, а також магній, бор і цинк.

Навесні, щоб ожина давала нові пагони, потрібно забезпечити її азотними добривами. До моменту цвітіння рекомендується підживлювати її фосфором. У травні, до основних добрив варто додати органічні підживлення – компост, торф або мульчу з перегною. Також можна використовувати натуральні настої. Для цього необхідно залити водою 3 кг кропиви і залишити на сонці для настоювання, а потім ним можна поливати рослини.

Садівники розповіли, чим підживити ожину навесні 2025
Садівники розповіли, чим підживити ожину навесні 2025

Для ожини можна використовувати органічні засоби, приготовані самостійно, а також готові куплені добрива. Найпоширенішим є травʼяний розчин, для приготування якого потрібні подрібнені бурʼяни, як слід викласти на дно бочки, потім додати дріжджі (50 г) та воду, і дати даній суміші настоятись під сонцем протягом тижня. Інші органічні добрива, які можна пустити в хід – це перегній, пташиний послід або розбавлений гній. Ці засоби необхідно вносити на ділянку в кількості 1 кг на 1 квадратний метр – два літри на кожен кущ.

Особливою популярністю серед дачників користується підгодівля, в якій використовуються дріжджі. Для цього потрібно розчинити 100 грамів цього продукту у 10 л теплої води та полити кущі.

Садівники розповіли, чим підживити ожину навесні 2025
Садівники розповіли, чим підживити ожину навесні 2025

Також застосовують гранульований кінський гній, адже він значно покращує смак ягід і робить їх більшими і солодшими. Гній потрібно вносити в ґрунт біля кожного куща в невеликій кількості. Зола нормалізує кислотність землі та насичує рослину калієм і підвищує її імунітет. Столову ложку попелу необхідно розчинити в 10 літрах води.

Важливу роль відіграють мінеральні добрива, їх слід в суху та прохолодну погоду, коли не передбачається дощів. Перед застосуванням будь-якого препарату необхідно ознайомитись з інструкцією, щоб уникнути передозування. Найкращі мінеральні добрива: сечовина і сірчанокислий калій (коли з’являться перші листочки), гумат натрію (травень), слід вносити гумінові препарати, якщо ґрунт бідний і піщаний, і сульфат калію перед зимою.

Схожі статті

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.

По 3 краплі на розчин і ваш фікус зазеленіє: полийте його ось цим у березні – у вас ще є 2 дні

Весна – особливий час року, коли навколишня природа просинається після зими. В цей час бажано провести обробку кімнатних рослин і, зокрема – фікусів. "Сенсація" розповість, чим підживити цю квітку.