Важливо знати, як це робити: 3 моменти щодо посадки полуниці навесні – ягоди розміром з кулак

Зазвичай висадка полуниці відбувається саме навесні, але не так просто проходить цей процес - основні правила, яких слід дотримуватись, щоб потім смакувати солодкими ягодами.

Весна – це той час, коли більшість городників висаджують рослини на ділянці, зокрема полуницю. Чи вийде отримати великий і солодкий врожай, залежить саме від правильного вибору сорту та підготовки розсади. Важливо обрати місце дорозі саджанці з міцною кореневою системою. Відростки коренів мають бути не менше 7 см, а коренева шийка має бути діаметром 5 міліметрів. На рослині повинно бути не менше пʼяти листочків – ця цифра свідчить про її життєздатність.

Перший етап

Якщо коренева система суха, саджанці необхідно помістити у воду, додавши туди стимулятор росту на пів години. Також перед посадкою розсаду слід зберігати в затіненому місці у відкритій ємності, щоб вона не пересихала.

Садівники розповіли, як правильно висаджувати полуницю навесні
Садівники розповіли, як правильно висаджувати полуницю навесні

Другий етап

При підготовці до посадки полуниці потрібно правильно підготувати грядки. Спершу слід очистити ділянку від бурʼянів та залишків рослин, які залишись ще з попереднього сезону. Після цього землю потрібно перекопати, а потім зрівняти за допомогою грабель.

Третій етап

Молоді саджанці варто розмістити в лунках, відстань між ними має бути 30 см. Кожну лунку рекомендується збагатити перегноєм. Важливо підготувати кореневу систему і перед посадкою занурити її в ґрунтову бовтанку.

Садівники розповіли, як правильно висаджувати полуницю навесні
Садівники розповіли, як правильно висаджувати полуницю навесні

Для маленьких полуничних кущів, глибина лунки повинна бути не менше 7 см. Під час висадки необхідно розправити коріння, після цього лунку присипати землею та утрамбувати. Після цього етапу варто подбати про мульчування. Для цієї процедури ідеально підійде солома або агроволокно. Якщо ви не полили лунки перед посадкою, то зробіть це після висаджування рослин.

Важливу роль відіграє місце на ділянці. Найкраще вирощувати її на південно-західній стороні, де буде достатньо світла для культури. Не можна садити полуницю там, де минулого року росли пасльонові культури – помідори, перець, баклажани. За місяць до посадки потрібно обробити землю від шкідників і хвороб. Регулярно видаляйте бурʼяни з грядок, адже вони знижують врожай.

Схожі статті

Не в навозі щастя: головний прийом, який допоможе зібрати по відру картошки з куща

Багато городників впевнені у тому, що без гарного добрива не можна чекати гарного врожаю. Вибір підкормки для бараболі – особливий етап, який забезпечить найбажаніший та щедрий врожай.

Обробіть персик під час цвітіння цими 2 засобами: шкідники підуть, а бджолам нічого не буде

Персик — культура непроста у догляді і недовговічна. Але його фрукти настільки смачні і соковиті, що кожного разу розумієш — вся робота була проведена недарма.

Диво для грядки з кульбаб: так просто і корисно, але мало хто знає, як приготувати це добриво

Кульбаби здатні наробити метушні на ділянці, адже розмножуються швидко, ростуть по годинах, і заполонять собою усю територію. Але це можна обернути собі на користь.

Раніше це викидалося, а тепер працює за трьох: ніколи не недооцінюйте це бадилля

Після овочів залишається доволі багато бадилля, яке як правило просто відправляється у сміттєвий бак. Але насправді в ньому дуже багато користі.

Не робіть цих помилок: чому вишня та черешня виділяють бурштинову смолу – потрібна допомога

Якщо на плодових деревах ви помітили крапельки смоли бурштинового відтінку, це повинно вас насторожити. Це камедь, і з нею, на жаль, знайомі багато садівників. Спробуймо розібратися.

Не знаєте, що посадити вдома? Ці 3 рослини притягують удачу, гроші та душевний спокій

Не секрет, що деякі рослини здатні повпливати на ваше життя в прямому сенсі - принести вдачу, щастя, гармонію, добробут і багато чого іншого - які три кімнатні рослини мають бути у вашій оселі?