Як вберегти сад від шкідників та лихого ока заздрісних сусідів: народні методи та поради, перевірені роками

Сьогодні ми поділимось з вами порадами, які допоможуть вберегти ваш сад від шкідників та небажаних поглядів. Ці секрети досвідчені дачники перевіряли роками

Ознаки пристріту

Від заздрості сусіди наводять псування. Зрозуміти, що відбувається недобре, відразу неможливо. Спочатку всі несприятливі ознаки списують на погане насіння, погоду, шкідників або власні недоліки у догляді.

Ознаки пристріту та впливу небажаних поглядів:

  • Культури в’януть, гниють, хоча погода та догляд відповідають усім стандартам.
  • На землі та рослинах з’явилися шкідники, яких немає ні в кого в окрузі.
  • Земля тріскається, сохне, попри своєчасний полив.
  • Варто насторожитись, якщо часто біля ділянки бачите сусідів чи сторонніх людей. Потрібно уважно стежити за новими насадженнями.
  • Навіть незначні зміни дерева або куща, що з’явилися з нізвідки, є ознакою того, що навели прокляття.

Народні методи:

Щоб уберегти город від пристріту, дбають про ділянку заздалегідь. Насамперед треба захистити ділянку – огорожа здавна вважалася захисним заслоном у магії. Навіть маленький паркан або дріт проведе межу між чужим і вашим в енергетичному плані.

Популярні й обереги для городу. Це можуть бути висаджені квіти та культури. Висаджують на землі такі рослини:

  1. Часник у слов’янській традиції – сильний засіб від пристріту.
  2. М’ята захистить від поганого ока та злих впливів.
  3. Кріп вважається руйнівником магії.
  4. Мак відлякує відьом, вампірів, чаклунів. Якщо він виріс на ділянці сам, не можна виривати його.
  5. Звіробій і кропива захищають від прокльонів та випадкової чи навмисної заздрості.
Експерти розповіли, як захистити сад від шкідників і не тільки
Експерти розповіли, як захистити сад від шкідників і не тільки

Народні методи в боротьбі зі шкідниками:

  1. Вогняний настій є одним із найефективніших народних засобів для боротьби з мурахами. Для приготування вогняного настою необхідно змішати у рівних пропорціях червоний перець, часник та сіль. Ця суміш потім настоюється у теплому місці протягом кількох днів. Щоб використовувати вогняний настій як засіб проти мурах, необхідно нанести його навколо місця, де мурахи заходять у будинок чи ділянку. Вони не перетинатимуть цей кордон, через сильний запах і гостроту настою.
  2. Для боротьби з листовійкою можна використовувати капусту. Капуста містить речовину, яка відштовхує листовійок. Для цього необхідно подрібнити листя капусти в блендері або нарізати дрібно ножем. Потім одержана маса наноситься на поверхню листя рослини. Вона містить речовини, які відлякують листовійку та захищають рослину від її нападу.
  3. Цибуля є одним із найбільш ефективних способів боротьби з іржею на городі. Іржа – це грибкове захворювання, яке вражає багато рослин, у тому числі і цибулю. Однак цибуля містить природні антибіотики, які можуть допомогти боротися з грибком та запобігти його поширенню. Для приготування засобу з цибулі для боротьби з іржею, необхідно нарізати 100 г цибулі і залити 1 літром води. Потім суміш потрібно довести до кипіння та дати настоятися протягом 12 годин. Після цього настій потрібно процідити і додати 40 грамів меду. Готовий засіб можна використовувати для обприскування рослин, уражених іржею.

Схожі статті

Як доглядати за кабачками на грядці, щоб вони не гинули: 5 правил, які потрібно знати садівнику

Кабачки на перший погляд – проста у вирощуванні культура. Багато садівників іноді не помічають, як молоді плоди під пишними кущами псуються та гниють. Розповідаємо, як правильно за ними доглядати.

3 поширені помилки у висіванні озимого часнику, через які він набагато гірше плодоносить

Незважаючи на те, що часник називають найневибагливішою культурою, городники-початківці далеко не завжди можуть похвалитися високим урожаєм, оскільки роблять ці три помилки.

Ківі в Україні може рости, як виноград: самозапильний сорт, що підійде більшості садівників

Посадіть цей сорт ківі у себе вдома й будете мати натуральні корисні фрукти! Ви точно будете знати, чим саме обробляли цю листопадну ліану. І будете впевнені в якості плодів!

Літній сорт груші, який зачарує всіх своїх смаком: дуже солодка й має ранній термін дозрівання

Плоди цього сорту груші дозріють вже влітку, адже його цвітіння припадає на квітень-травень. Цей фрукт такий солодкий, що з нього вийде просто неймовірний джем.

Забігаючи наперед: чому картопля не зберігатиметься – помилки, які коштуватимуть врожаю

Виростити та зібрати гідний урожай картоплі - це лише пів справи. Головне зберегти всю цю кількість бульб у хорошому стані в зимовий період та до наступного посадкового сезону.

Хвощ терпіти не може – це і використовуємо проти нього! Позбавляємося від бур’яну без хімії

Щоб упоратися з хвощем на ділянці, потрібно чимало терпіння та часу. Не слід очікувати миттєвих результатів. Все таки, краще зробити вибір у бік натуральних засобів, а не хімічних.