13.02.2025 08:34

Лише 1 крапля і розсада зросте прямо на очах: навіщо вам йод і як його використовувати

Всі садівники хочуть будь-яким способом прискорити ріст розсади, а щоб це сталося, потрібно знати, чим її підживлювати - для цього вам знадобиться йод.
Божена Басюк

Мрія дачника – отримати гарний врожай, тож вони роблять все можливе, щоб це сталося. Те саме стосується і розсади, адже садівники хочуть прискорити її ріст і зміцнити.

Йод вважається популярним засобом серед городників для поливу та обприскування розсади, адже цей інгредієнт прискорює її проростання та сприяє більш швидкому росту молодих рослин. Якщо ж застосовувати цей розчин з йоду для рослин, то сіянці будуть стійкими до хвороб і здоровими.

Садівники розсекретили, як використовувати йод для підживлення розсади

Для приготування підживлення для розсади вам потрібно розвести буквально одну краплю йоду в трьох літрах води. Цим розчином потрібно поливати розсаду під корінь, а сам полив слід здійснювати один раз.

Взагалі, йод можна застосовувати для поливу різних видів розсади – перець, помідори, огірки, капуста, баклажани. Також існує ще один популярний метод обприскування, зокрема для помідорів. Для цього вам знадобиться 4 літри води, літр молока та 15 крапель йоду – все це поєднати та перемішати, і можна застосовувати для томатів.

Садівники розсекретили, як використовувати йод для підживлення розсади

Захисну плівку, яка утворюється на листочках рослини після застосування розчину, дозволяє уникнути різних захворювань.  Для цього потрібно приготувати ще один розчин, слід використати домашнє молоко, важливо, щоб воно не піддавалось пастеризації, так як в ньому зберігається корисна мікрофлора. Рекомендується обприскувати рослини через дрібнодисперсні обприскувачі, так рослини краще будуть засвоювати корисні речовини.

Спробуйте приготувати й застосувати ці методи підживлення для вашої розсади, щоб отримати гарний результат. Найголовніше і найзручніше те, що ці добрива є доступними абсолютно кожному, тому вам не доведеться витрачати шалені гроші на інгредієнти.

Божена Басюк

Нові статті