Більшість городників неправильно поливають розсаду: запам’ятайте правило “Двох днів”

Чимало садівників вже розпочали підготовку до дачного сезону. Зазвичай вирощування розсади розпочинають наприкінці лютого або на початку березня. Як правильно її поливати — розповідає "Сенсація".

Чимало садівників вже розпочали готуватись до нового дачного сезону. Наприкінці лютого або на початку березня розпочинають висівання та вигонку розсади. Її потрібно правильно поливати, щоб уникнути гнилі корінців та різноманітних хвороб.

Полив розсади взагалі дуже важливий аспект догляду за культурними рослинами. Правильний полив забезпечить гарний розвиток, продуктивність рослин та покращити здоровʼя. Водночас неправильний полив може призвести до різноманітних проблем, адже розсада буде відчувати стрес і може всерйоз захворіти.

Поливати розсаду городніх рослин слід за правилом “Двох днів”. Про нього багато дачників не знають і навіть не здогадуються. Проте, саме цей варіант поливу — один із найкращих. Його використовують в залежності від кліматичних умов та стану ґрунту.

Правило двох днів при поливі молодої розсади
Правило двох днів при поливі молодої розсади

Особливість правила “Двох днів” у тому, що молоду розсаду поливають один раз на день або ж 1 раз на два дні. В такому випадку рослини отримуватимуть достатню кількість вологи для повноцінного розвитку.

Під час поливу молодої розсади важливо використовувати якісну питну або дистильовану воду. Якщо рідина для поливу буде занадто жорсткою – то велика кількість мінералів в її складі призведе до погіршення стану коренів і можуть їм нашкодити.

Режим поливу також відіграє велику роль у вирощуванні молодої розсади. Як відзначалося вище – молоді саджанці поливають раз на день або у два дні. Поливи проводять рано вранці або після заходу сонця, коли воно не таке пекуче та більш тьмяне. Саме в ці періоди доби рідина краще за все утримується у товщі ґрунту.

Кількість води при поливі розсади регулюють в залежності від віку та розміру рослин, вологості ґрунту і температури навколишнього середовища.

Найефективніший спосіб поливу молодої розсади – знизу. Якщо поливати культуру зверху, то краплі вологи потраплять на поверхню стебел та листя і це в свою чергу може призвести до загнивання та різноманітних захворювань кореневої системи.

Полив розсади знизу забезпечить достатню кількість вологи кореневій системи та попередить розвиток різноманітних захворювань.

Схожі статті

Яблуні будуть ломитися від кількості плодів: садівник зі стажем розкрив 4 секрети врожайності

Щоб яблуня давала розкішний врожай, необхідно оточити її любов'ю та увагою. В нашому матеріалі розповідаємо, як отримати великі та соковиті плоди, які не будуть падати з гілок раніше, ніж треба.

Чим підживити півонії, щоб цвіли як у казці: секрет із зошита моєї бабусі – не здогадаєтеся

Півонії не пробачають неправильних кроків по відношенню до себе, і можуть залишити вас без пишного цвітіння на цілий сезон. Тому підживлювати їх треба правильно.

Ці 5 дерев ні в якому разі не можна чіпати навесні: дачники припускаються фатальної помилки

Здається, немає нічого такого в тому, аби обрізати свої дерева навесні. Однак є 5 представників фруктових культур, які не терплять весняної обрізки.

Чому зола стає все більш популярною серед садівників? 3 ефективні прийоми з її використанням

Не завжди варто звертатися до садових магазинів, аби придбати необхідні засоби для городу. Інколи найкращий вибір знаходиться прямо у нас під носом.

Що важливо для лохини навесні, щоб були крупні та солодкі ягоди: це слід зробити вже у березні

Весняна обрізка лохини впливає на весь подальший урожай. А тому, своєчасна та правильно виконана обрізка забезпечить рясне плодоносіння, солодкі ягоди та здорові кущі!

Сприятливі дні для посадки цибулі в 2025 році: оберіть свою ідеальну дату для великого врожаю

Якість врожаю цибулі залежить від багатьох факторів. Мають значення і терміни посадки культури навесні. "Сенсація» назве сприятливі дати навесні 2025 року, коли можна саджати цибулю в ґрунт.