14.03.2025 19:01

Якщо не зробити це з полуницею зараз, то можна втратити врожай: швидко усуваємо та попереджаємо

Щоб отримати хороший урожай полуниці, необхідно провести кілька простих маніпуляцій, які захистять її від шкідників. Якщо не зробити цього зараз, то буде пізно.
Наталя Наливайко

Як і будь-яка садова культура, полуниця часто зазнає нападів шкідників та різних хвороб, які за короткий проміжок часу можуть знищити весь урожай. Щоб захистити ягоду, необхідно провести низку дій на випередження.

Як захистити полуницю від хвороб та шкідниківЯк захистити полуницю від хвороб та шкідників
Як захистити полуницю від хвороб та шкідників

Суничний кліщ

Як правило, цей шкідник починає активізуватися навесні, тому якщо не вжити заходів негайно, можна забути про врожай на кілька років. Щоб запобігти зараженню та розповсюдженню кліща, не допускайте надмірного загущення посадок, а також вчасно позбавляйтеся від бур’янів. Навесні видаліть усі відмерлі та слабкі кущики, адже саме їх атакують шкідники насамперед. Далі слід обробити полуницю спеціальними засобами до появи квітів.

Слимаки

Щоб запобігти появі слимаків на полуничній грядці, необхідно дотримуватися двох правил – доступу сонячних променів і тепла, тому, коли висаджуватимете полуницю, то вибирайте добре освітлені і не загущені ділянки. Навесні обов’язково просипте міжряддя хвойними голками або гілочками, а навколо рослин можна насипати сіль.

Як захистити полуницю від шкідників та хвороб

Подбайте про “корисних сусідів”, які відлякуватимуть своїм запахом шкідників. Наприклад, навесні біля грядки з полуницею можна посадити чебрець, шавлію, материнку, базилік, а також білу конюшину. Ще один дуже хороший і дієвий спосіб – обробити відварами з перерахованих вище трав мульчу. Уважно – не саму полуницю! Можна поливати рослини слабким розчином лимонної кислоти чи 9% оцту. Виконуйте це раз на тиждень у вечірній час.

Сіра гниль

Як боротьбу з одним із найпоширеніших полуничних захворювань під назвою “сіра гниль”, застосовують лише профілактичні обприскування бордоською сумішшю. Необхідно зробити це 2 рази на сезон – до цвітіння та після збирання врожаю.

 

Наталя Наливайко