18.03.2025 23:46

Видаліть ці пагони на винограді в березні. 5 кроків, і не вистачить відер для всього врожаю

Щоб отримати розкішні врожаї винограду, необхідно правильно провести обрізку. У нашому матеріалі розповідаємо, які саме пагони варто видалити.
Софія Самосадкіна

На вулиці стрімко піднімається температура, дуже скоро прокинуться бруньки, а це означає, що доведеться проводити обрізання плодових дерев та кущів.

Особливу увагу обов’язково необхідно приділити винограду, який необхідно чистити правильно.

Експерт розповів, як виростити щедрий врожай винограду

Експерт розповів, як виростити щедрий врожай винограду

Безумовно, до роботи необхідно приступити, коли кущ ще не розпустить листя. Більшість городників обрізають виноград восени для того, аби навести порядок на ділянці, а також зекономити ресурс рослинні. Втім, це можна робити і навесні, все залежить від того, як вам зручно.

Кінець березня або початок квітня вважається найкращим часом для проведення обрізання. Орієнтуємося на температуру повітря та землі. Грунт має добре про грітися, а погода повинна стати більш-менш стабільною.

Обрізання винограду сприяє гарному розвитку рослини й впливає на якість і кількість майбутнього врожаю. Головна задача такої процедури — це видалення слабких та сухих пагонів. Як варіант, також можуть знайтися пошкоджені гілки, які варто відрізати. Але добре запам’ятайте, що подібно обробку обов’язково проводять до початку руху соку у гілках та стовбурі рослини, інакше замість користі можна серйозно нашкодити.

Після обрізання радимо також провести обробку від грибкових захворювань та шкідників. Для цього можна використовувати комплексні препарати. Це зекономить вам час та гроші. Виноград постійно має потребу у подібних обробках, адже легко заражається на грибки.

Коли розпустяться бруньки подбайте про те, щоб на гілках не було занадто багато грон, інакше пагони можуть зламатися, або рослинні просто не вистачить ресурсу для того, аби ягоди виросли крупними і солодкими.

Софія Самосадкіна