Як виростити виноград без кісточок? Прийом, про який мовчать досвідчені садівники

Виноград без кісточок — це мрія багатьох дачників. Неймовірно ароматна та соковита ягода, яка буквально тане в році… Що ще треба для щастя?

Перш за все, виноград без кісточок — це дуже популярний запит серед клієнтів садових магазинів, а тому такі сорти коштують набагато дорожче. Тим не менш, майже ніяка магія не допоможе нам зробити із сорту з кісточками сорт без кісточок. Тому необхідно купляти одразу відповідний кущ.

Як виростити виноград без кісточок

Чому варто провести обрізку винограду 14 лютого: відповідь агрономів
Як виростити виноград без кісточок

Втім, є багато нюансів у вирощуванні таких сортів, і про них ми вам сьогодні розповімо. Не нехтуйте подібними порадами, адже без належного догляду виноград, звісно, виросте, але без того урожаю, на який ми розраховуємо.

Перші декілька років усі лози необхідно зрізати для того, щоб кущ встиг наростити потужну кореневу систему, завдяки чому потім він міг давати хороші плоди. Поливати виноград необхідно лише теплою водою, а саджати його у сильне заглиблення, щоб там накопичувалася волога, а взимку збирався сніг, який буде захищати кущ від морозів.

Навколо ягід необхідно зрізати листя: так на них буде потрапляти сонце, а це означає, що не буде грибка, а м’якоть буде солодка і соковита. Звичайно, не обійдеться без постійних обробок та інсектицидів. Як правило, за сезон такі процедури проводяться не менше 12 разів. Це велика кількість, але саме так виноград можна захистити.

Але якщо ми все ж таки за говоримо про магію, є прийом, який особливо майстерні виноградарі використовують для того, щоб обманути природу. Але вам знадобляться для цього всі сили та енергія, які у вас є.

Для цього вам необхідно придбати гіберелін, який пригнічує ріст кісточок на етапі формування плодів. Необхідний нам розчин готується із 50 мг гібереліну на 1 літр води.Необхідно провести 2 етапи обробки: спочатку процедуру проводимо, коли ягоди розміром з горошину, а потім повертаємося до куща через 10 днів.

Кожну грону необхідно буде занурити у розчин приблизно на 5 секунд, і звичайно подбайте про те, щоб нічого не пошкодити.

Але також візьміть до уваги, якщо ви не будете вносити багато добрив, нічого не вийде. Кущ буде потребувати дуже підсиленого підживлення. Тому ранньою весною внесіть під кущ 40 г суперфосфату та 30 г сульфату калію. Цього буде достатньо для надання всіх необхідних ресурсів рослині.

Схожі статті

Обробіть виноград в квітні проти борошнистої роси і щедрий врожай не забариться

Щоб виноград порадував щедрими врожаями протягом сезону 2025 року – обробіть його поживним розчином проти борошнистої роси. Розповідаємо, як його правильно приготувати.

Мій скарб – сорт сливи, який стане чемпіоном 2025: саджаю лише його, бо родить нереальні плоди

Сливи існують різного розміру, кольору та смаку, адже все залежить від сорту - який вид цього дерева посадити на ділянці, щоб смакувати плодами весь сезон?

Картопля з супермаркету – садити чи ні? Чи можна вирощувати бульби з магазину на своєму городі

Чи ставили ви собі коли-небудь питання, чи можна висаджувати картоплю, яку ви попередньо придбали в супермаркеті - експерти розклали все по поличках та розповіли, що до чого.

Забудьте про врожай в 2025-му: як не можна поливати томати – 3 основні правила

Помідори є відносно невибагливою рослиною, але далеко не всі правильно роблять базові дії в процесі їх вирощування, наприклад, поливають не так - що треба знати?

5 дій, які призводять до цього: врожай картоплі стає все менше і менше – що робити?

Високий врожай картоплі вдається отримати не всім, але насправді все залежить від догляду - що може знизити врожайність культури та як цього уникнути заздалегідь?

Зробіть це в травні – не раніше й не пізніше: 7 справ, які треба зробити в саду в кінці весни

Менше ніж за 2 тижні травень, тому саме час спланувати, які городні роботи мають бути проведені в останньому місяці весни - 7 обов'язкових справ.