25.03.2025 20:25

Ставимо на дно контейнера це і розсада міцна й товста: не сміття, а справжній скарб “під носом”

Будь-який городник хоче, щоб його розсада була якісною та міцною. Але якщо ви проігноруєте кілька базових правил, тоді можете забутися про гарні грядки на цей сезон.
Людмила Кондратюк

От здавалося б: що там вирощувати ту розсаду? Посадити в ґрунт і регулярно поливати. Насправді ж це лише деякі умови. Наприклад, треба також знати, як правильно приготувати субстрат та що покласти на дно горщика. Останній пункт є дуже важливим, бо саме від нього залежить те, чи буде хорошим дренаж. Якщо цей нюанс проігнорувати, то вода буде застоюватися в горщиках, що шкодитиме кореням.

Але що взяти для дренажу? Матеріали можуть бути різноманітними. Всім точно відомий керамзит. Його часто купують для кімнатних рослин. Але також він підійде для розсади. Якщо його немає, то можна скористатися битою цеглою, дрібними камінцями, які зібрали на вулиці, чи шкаралупою горіхів.

Фахівці розповіли, що покласти на дно контейнера для міцної та здорової розсади

На верх потрібно насипати ґрунт. Але його треба правильно приготувати. Звичайна садова земля буде надто важкою для розсади. Тому її варто розпушити торфом чи кокосовим волокном. Для підживлення також потрібно додати перегною. Також перед використанням ґрунт треба продезінфікувати. Це можна зробити в духовці або поливши його розчином марганцівки. Також землю треба трішки зволожити перед використанням.

Під час висадки насінин дренажний шар не повинен бути занадто товстим. Для невеликих контейнерів достатньо 1–2 см. Насипте його рівномірно, потім додайте шар ґрунту, який злегка утрамбуйте долонею. Насіння треба закладати на глибину у 2-3 рази більшу за його розмір. Дрібні зернятка варто просто розсипати на поверхні та прикривати тонким шаром піску. Після посіву поливати не треба, тільки обприскувати.

Фахівці розповіли, що покласти на дно контейнера для міцної та здорової розсади

Після сходів розсаду тримайте у теплі, але не перегрівайте. Оптимальна температура — 18–22°C. Поливати рослини потрібно вранці, коли ґрунт трохи просохне. Якщо листя стає блідим, то розсаді треба добриво з азотом. Але давати його можна не раніше, ніж з’явиться 2 пари справжніх листків. І головне — світло. Без 12–14 годин освітлення на день рослини витягнуться і будуть слабкими.

Людмила Кондратюк