Як врятувати вишні від моніліозу навесні
Весна саме час подбати про майбутній урожай. Вирушайте на присадибні ділянки та добре огляньте всі дерева та особливо вишні на наявність грибкових захворювань, у тому числі моніліозу. Цю грибкову хворобу називають найпідступнішою і якщо вчасно не розпочинати лікування і не вжити заходів, вона може призвести до відчутної втрати майбутнього врожаю і навіть до загибелі дерева. Особливо агресивно моніліоз проявляється на початку сезону, тому не відкладайте і тоді у вас буде більше шансів на перемогу.
Насамперед він діє на квітки, які починають темніти і засихати, але не опадають, а залишаються на гілках. Слідом починають в’янути молоді пагони. Вони втрачають тургор, стають коричневими чи чорними, скручуються та поступово засихають. Далі хвороба поширюється більші гілки. На них з’являються тріщини, з яких виділяється камедь – це густа смола янтарного кольору. Влітку моніліоз переходить на плоди, що спочатку гниють, а потім муміфікуються.
Щоб урятувати вашу вишню від моніліального опіку, необхідно діяти комплексно. Насамперед навесні до розпускання нирок зробити санітарну обрізку. Після цього обов’язково проведіть профілактичну обробку дерева фунгіцидами. Добре у боротьбі з моніліозом зарекомендували себе препарати на основі міді – бордоська рідина, мідний купорос та інші.
Після цвітіння проводять ще одну обробку вишні від грибкового захворювання. Для обприскування в цей період можна використовувати системні фунгіциди, які проникають усередину тканин дерева та захищають його зсередини.
Цей сайт використовує cookies для покращення результатів відображення реклами для вас