28.03.2025 12:21

3 вороги солодкої полуниці: чим не можна підживлювати ягоду – про врожай навіть не мрійте

Полуниця дуже любить підживлення і завжди з вдячністю ставиться до збагачення землі, однак, не всі добрива їй підходять. Як можна швидко попрощатися з врожаєм?
Софія Самосадкіна

Досвідчені городники, які займаються полуницею, вносять добрива до неї і навесні, і восени. Є велика кількість способів збагачення ґрунту навколо кущиків. Всі вони дієві, і швидко дають результати.

Окрім того, рекомендується також раз у декілька років пересаджувати полуницю. Так її врожаї збільшуються в рази. Але ми в нашому матеріалі розповімо саме про ті добрива, які не можна вносити до полуниці, адже вона їх не любить, і їхня дія може бути нищівною для рослини.

Експерт розповів, чим не можна підживлювати полуницю

Чим не можна підживлювати полуницю

Як і завжди, це свіжий коров’як. Так до нього ставиться не тільки полуниця. Справа у великій кількості азоту у складі свіжого добрива, що не тільки не приносить користі, але і навпаки шкодить корінню рослини.

Ягода отримує опіки, не може розвиватися далі через пошкоджені корінці, і в результаті ми маємо слабку рослину, яка не тільки не плодоносить, але й цілий сезон намагається відновитися після такого підживлення.

Чим не можна підживлювати полуницю

Також полуниця просто ненавидить хлор, тому усі добрива, які містять в своєму складі даний елемент мають бути відкладені в сторону, коли мова заходить про цю ягоду.

І наостанок необхідно сказати про сечовину. Так, вона підходить для підживлення, але в невеликих дозах. В її складі також є азот, і у великій кількості. А це означає, що найменша помилка може призвести до такого ж ефекту, до якого призводить свіжий коров’як.

 Чим не можна підживлювати полуницю

Окрім того, сечовиною радять підживлювати полуницю саме восени, коли їй необхідно нарощувати коріння та зміцнюватися, а не навесні, коли ми маємо чекати на майбутній врожай. Справа в тому, що азот може спровокувати активний ріст зеленої маси, і кущ буде направляти усі свої ресурси саме на стебла, а не на зав’язі плодів.

Софія Самосадкіна