03.04.2025 09:28

4 ложки під кущ і готово! Матимете рекордний врожай, якщо підгодуєте помідори томатною пастою

Томатну пасту можна використовувати не лише для приготування страв, а й як один із інгредієнтів для підживлення помідорів - чи дійсно ефективний такий продукт?
Божена Басюк

Існує безліч різних підживлень для помідорів, які потребують не лише спеціальних сумішей з магазинів, але й використання звичайних продуктів, які можна знайти на будь-якій кухні. Городники вважають, що ефективною підгодівлею для цього овочу є томатна паста.

Саме вона стимулює розвиток кореневої системи та підвищує імунітет рослин, в результаті вони стають більш стійкими до захворювань і шкідників. Стебло томатів стає міцнішим і товстішим, тому під вагою плодів вони не будуть ломатись, а самі помідори ростимуть краще після формування завʼязі.

Дачники розповіли, як томатна паста може збільшити врожай помідорів

Томатна паста багата на калій, фосфор, магній і кальцій, тож може значно покращити склад ґрунту. Таке підживлення легко засвоюють помідори, а для його приготування вам знадобиться 2 хвилини вашого часу. Змішайте 4 столові ложки несолоної томатної пасти з літром води, після цього розбавте отриману суміш з десятьма літрами теплої води. Даний розчин слід вносити під корінь – літр на кожен кущ. Таку підгодівлю можна повторити через 10 днів.

Важливо також протягом вегетаційного періоду томатів забезпечити їм правильний полив. Найкраще використовувати дощову воду, адже вона є мʼякою і краще розчиняє поживні речовини, у той час як водопровідна та кринична вода можуть ускладнювати живлення овочу. Рекомендується встановити на ділянці бочку.

Дачники розповіли, як томатна паста може збільшити врожай помідорів

Поливати помідори слід зранку до 09:00 або ввечері з 17:00 до 20:00. У жаркі дні від поливу вдень необхідно відмовитись, адже це спричинить стрес у культури і вони можуть завʼянути. Поливати помідори потрібно під корінь, поливи зверху можуть призвести до формування поверхневої кореневої системи і томати будуть страждати на нестачу вологи. Отже, городники радять поливати рідко, але рясно.

Божена Басюк

Нові статті