Чому гірчить солодкий перець
Багато дачників вирощують болгарський перець на присадибних ділянках через солодку м’ясисту м’якоть. Проте останнім часом, після збирання врожаю багато скаржаться, що перець виріс гірким та несмачним. Чому солодкий перець починає гірчити та чи можна запобігти але вирішити цю проблему?
Однією з найпоширеніших причин називають надто раннє збирання врожаю. Якщо ви зняли плоди з кущів до того, як вони ще не встигли набрати потрібної кількості цукрів, які відповідають за солодкий смак, перець гірчитиме. Не поспішайте, дайте плодам дозріти.
Другою поширеною причиною гіркоти у перці називають особливості сорту. Перед тим, як придбати посадковий матеріал, уважно вивчіть опис і насамперед звертайте увагу на сорти, в яких буде вказано, що він солодкий завдяки своїм генетичним особливостям.
Третя не менш важлива причина – це перезапилення перців з сортами гіркого перцю, що ростуть поруч. Деякі виробники запевняють, що перці різних видів потрібно садити на відстані 5 м один від одного, але, як показала практика, навіть така відстань не рятує. У період цвітіння пилок рослини переносять бджоли, а для них подолання 5 метрів не становить проблем.
Впливати на гіркоту перцю можуть неправильні умови вирощування. Це може бути ґрунт із підвищеним вмістом кислотності, а також несприятливі погодні умови. Було помічено, що якщо літо було холодним, то смак перцю набував гіркуватості.
П’ята причина зміни смаку у перців – це помилки у догляді. Насамперед неправильні підживлення та полив. При вирощуванні цієї культури слід стежити за вологістю ґрунту. Вона має пересихати, особливо у період плодоношення.
Цей сайт використовує cookies для покращення результатів відображення реклами для вас