03.04.2025 22:59

Червона королева вашого подвірʼя. З травня по жовтень красою цього куща будуть вражені всі

Зараз садові магазини та розплідники можуть запропонувати настільки велику кількість рослин, що очі розбігаються. Але ми вас зорієнтуємо. Який кущ варто придбати?
Софія Самосадкіна

Глід — дуже популярна рослина в Європі. Він ідеально підходить для клімату Німеччини, Франції, і навіть Італії. І так само непогано себе почувається в Україні. Він широко використовується в медицині, зокрема народній, являється джерелом багатьох вітамінів та мінералів, вживаються в їжу, стає головним компонентом для різних відварів та чаїв.

Часто на своїх ділянках його вирощують люди, які мають проблеми із серцем та судинами, так як він давно вже зарекомендував себе, як джерело усіх необхідних вітамінів.

Але ця рослина ще й являється неймовірно красивою. Естетика глоду — це щось неймовірне. Навіть сам Марсель Пруст у своїх творах неодноразово говорив про любов до цвітіння даного куща.

Саме квітки глоду заспокоювали його, відправляли у дитинство та змушували згадувати своє перше кохання. У Китаї глід ще й використовують для приготування солодощів: ягоди просто відмочують у солодкому сиропі, а потім покривають карамеллю. Далі їх можна насадити на шпажки та насолоджуватися неповторним кисло-солодким смаком.

Який кущ посадити в саду цього сезону

Квітникар розповів, який кущ посадити в саду цього сезону

Якщо ви плануєте посадити у себе кущик глоду, обов’язково придбайте той, якому вже декілька років. Так як цвісти він почне на 7–8-й рік. Окрім того, організуйте йому місце з багатим ґрунтом. Глід не любить пекучого сонця, тому ви можете посадити його у напівтіні, і він буде почуватися комфортно.

Квітникар розповів, який кущ посадити в саду цього сезону

Після цвітіння, яке як правило відбувається в травні, на вас чекають ягоди, які виглядають також дуже естетично. Це крупні червоні кульки, які мають блискучу поверхню, наче зроблену з лаку. Листя в свою чергу більше нагадує листя смородини.

І єдине, чого вам варто боятися — це птахи, які не можуть втриматися і обов’язково поласують врожаєм.

Софія Самосадкіна

Нові статті