Садівники розповіли, що буде, якщо не підживити смородину після збору врожаю
Після закінчення плодоношення смородини, рослина зіштовхується з необхідністю росту у виснаженому ґрунті. У цей період важливо провести підживлення, адже без нього вона не зможе накопичити достатньо сил для закладки нових квіткових бруньок. Якщо ви не підгодуєте смородину, то про майбутній врожай можете забути і взагалі не розрахувати на нього, адже рослина не буде мати жодних ресурсів, щоб вам його забезпечити.
Щоб уникнути такої ситуації, садівники радять проводити комплексне підживлення, яке включає органічні та мінеральні добрива. Таке підживлення варто проводити в два етапи. Перший етап передбачає використання розчину з суперфосфату (1 ст. л.), сульфату калію (1 ст. л.) та попелу (одна склянка), які потрібно розчинити у 10 літрах води. Як альтернативу, можна застосувати монокалій фосфат (1 ст. л.).
Друга підживка проводиться через тиждень, коли рослина вже більш-менш відновилась. Для цього підійдуть органічні добрива, а саме настій коровʼяку (1:6 з водою) або розчин пташиного посліду (1:2).
Крім підживлення, важливу роль відіграє обрізка смородини. Зазвичай її проводять рано навесні, коли бруньки ще не розпустилися, або перед зимою, коли листя вже опало. Слід обрізати старі гілки одразу після збору врожаю, адже вони вже не принесуть плоди.
Після трьох років пагони смородини починають давати менший врожай, тому їх варто видаляти, щоб рослина зайвий раз не витрачала свої сили на непотрібні гілки.
На старих пагонах, які залишились після плодоношення, можуть утворюватись бруньки для наступного року. Краще позбавити кущ від цих частин одразу. Основну обрізку можна перенести на пізню осінь, але видалити старі гілки все ж краще після збору врожаю.
Цей сайт використовує cookies для покращення результатів відображення реклами для вас