Будуть давати врожай 30 років: 1 дія, яка продовжить життя вашій смородині та аґрусу

Смородина та аґрус не у всіх садівників плодоносять довго, і вся справа у неправильній посадці цих рослин - як продовжити їм життя? Городники розставили всі крапки над "і".

Смородина та аґрус мають смачні ягоди, які ще й є супер смачними. Щоб ці рослини були продуктивними тривалий час у вашому саду і давали стабільно високий врожай, важливо знати один прийом, який надасть цю можливість, йдеться про правильну глибину посадки.

Експерти стверджують, що різниця між довгим життям і швидким старінням культур полягає в тому, на яку глибину був посаджений кущ. Якщо саджанець занурений лише на кілька сантиметрів, то нові пагони не будуть утворюватись, тож кущ швидше постаріє та перестане плодоносити.

Садівники розсекретили дію, яка продовжить життя смородини та аґрусу
Садівники розсекретили дію, яка продовжить життя смородини та аґрусу

Річ у тім, що нові пагони у смородини та аґрусу зʼявляються не з коренів, а саме з нижніх частин старих стволів, які здатні розвиватись лише тоді, якщо частина стовбура буде знаходитись в землі. Для того, щоб смородина та аґрус плодоносили довгий час, достатньо посадити саджанець на 10 см глибше кореневої шийки. В результаті це буде сприяти утворенню нових пагонів і збільшенню врожайності, кущ буде плодоносити більше 30 років.

Якщо саджанець рослин був посаджений неправильно, на рівні з кореневою системою та без заглиблення, то це не є серйозною проблемою і не обовʼязково пересаджувати рослину. У такому випадку рекомендується підсипати ґрунт в основу куща, сформувавши невеликий горбок навколо нього на кілька сантиметрів.

Садівники розсекретили дію, яка продовжить життя смородини та аґрусу
Садівники розсекретили дію, яка продовжить життя смородини та аґрусу

Заглиблення при посадці є обовʼязковим крім смородини та аґрусу, і для лимонника, китайського, акитиндії, винограду та троянд. Причина заглиблення полягає в тому, що ці рослини мають низьку зимостійкість, а під час морозів надземна частина може пошкодитись. Заглиблені в щастю нижні частини стебел можуть залишити живі бруньки, з яких нові пагони будуть зростати.

Проте, не всі рослини потребують заглиблення, до таких відносяться плодові дерева: яблуня, груша, слива, абрикос, малина, ожина, жимолость, глід та бузок.

Схожі статті

Як позбутися слимаків на ділянці: ефективні заходи боротьби зі шкідником – пастки та приманки

Дощова погода та вогкість сприяють появі на присадибних ділянках полчища равликів та слимаків, які завдають шкоди не тільки овочам, а й деревам, кущам та квітам.

Маєте ще 2 тижні: ТОП-5 салатних овочів, які готові до висадки у відкритий ґрунт в квітні 2025

До кінця квітня залишилось ще не багато днів, тож потрібно активізуватись та завершити всі городні справи, зокрема посадку культур - насіння яких 5 овочів слід посіяти?

Аґрус на дачі: правила посадки та догляду за чагарником – завжди росте міцний не хворіє

Якщо ви хочете, щоб аґрус давав стабільний і великий урожай, то повинні засвоїти лише два основні правила. Перше – правильна посадка чагарника і друге – догляд.

Щось явно не в порядку: на що звернути увагу, коли вишня скидає плоди – дуже багато нюансів

Коли вишня починає скидати плоди, що ще не дозріли, то це каже, що з нею щось не в порядку. З'ясувати причину непросто, оскільки є багато нюансів.

Після цієї обробки капусту не чіпають гусінь і мошки. Роблю 1 раз на тиждень – ефект одразу

Капуста легко піддається шкідникам, тож городники з досвідом вже не дивуються їх появі на рослині, але далеко не всі знають, як прибрати цих "гостей" з ділянки - розповідаємо.

Цибулева муха забуде про вашу ділянку на весь сезон 2025: цей продукт з аптеки – знахідка

Ця ефективна суміш проти цибулевої мухи допоможе недорого захистити овочеві культури на грядці лише одним аптечним засобом. Приготувати її варто лише у випадку, коли з'являться перші сходи.