04.04.2025 14:41

У саду, на грядках та квітнику: знайшли ідеальних сусідів для полуниці – доповнюють один одного

Хороше сусідство для рослин – це не просто слова, а важлива складова на шляху до багатого врожаю. Як відрізнити "друзів" та "ворогів" домашньої полуниці?
Наталя Наливайко

Перш ніж розпочинати планування городу, дуже важливо враховувати розташування грядок з різними культурами залежно від їх переваг, а головне підібрати їм “приємних сусідів”, які не тільки не зіпсують урожай, але навіть сприятимуть йому.

Агрономи назвали рослини, які на 100% уживаються до полуниці та суниці. Причому, не тільки на городі, а й у саду і навіть у квітнику.

Експерти вважають, що полуниця – неконфліктна культура, яка відмінно росте на різних типах ґрунтів, тому може пристосовуватися практично до будь-яких умов. Якщо ви вибрали сонячне та добре освітлене місце для полуниці на городі, то поряд з нею можна сміливо садити горох та боби, редьку, редис та моркву. Відомо, що бобові добре розпушують ґрунт, а також насичують його корисним азотом. Агрономи повністю схвалюють це сусідство. Мало того, навіть рекомендують садити дві культури разом.

Як захистити полуницю від шкідників та хвороб

Щоб полуниця росла здоровою і не піддавалася нападкам шкідників, то поряд з нею можна посадити цибулю та часник, які своїм запахом відлякують комах. Також можна посадити шавлію та петрушку у міжряддя. Із зелені з полуницею також добре поєднуються щавель, шпинат та салати.

Якщо ви плануєте посадити полуницю в саду та квітнику, то тут для неї знайдеться дуже багато “друзів”. Наприклад, тюльпани або іриси, які, як з’ясувалося, стимулюють плодоношення полуниці. Крім того, полуницю можна садити поряд з клематисом, півонії, папоротіком, настурції, дельфініумом.

Як допомогти полуниці прокинутися після зими

Відмінне сусідство з полуницею показали чорнобривці, які були посаджені в міжряддях або краєм гряд. Ці прості, але дуже красиві однорічні квіти, відлякують муху цибулі, довгоносика, нематоду та інших шкідників, а також є природним захистом від одного з частих захворювань культури – фузаріозу.

Наталя Наливайко

Нові статті