07.04.2025 19:42

Чому для одних це лотерея, а для інших 100% успіх: секрети успішної посадки цибулі навесні

Для того, щоб виростити цибулю на присадибній ділянці, необхідно знати лише кілька основних правил і тоді добрий урожай забезпечений з першого разу.
Наталя Наливайко

Цибуля належить до найневибагливіших культур, тому її вирощують майже всі городники не тільки в Україні, але й у багатьох інших країнах. Навіть за мінімальної підтримки він здатний давати стабільний та щедрий урожай щороку. А всі проблеми, які виникають, пов’язані лише з якимись помилками чи нестачею уваги до цієї культури.

Чому для деяких городників вирощування цибулі перетворюється на лотерею?

Найкращі сорти цибулі, які зберігаються майже рік без втрат

Особливих складнощів при вирощуванні цибулі немає. Однак іноді городники стикаються з деякими проблемами. Розповідаємо секрети вирощування цієї культури.

Один із найважливіших етапів – це вибір правильного насіннєвого матеріалу. Краще подбати про це заздалегідь, тому що перед самою посадкою потрібий сівок буде вибрати проблематично.

Далі необхідно подбати про вибір місця та підготовки ґрунту. Цибуля любить добре освітлені та сухі майданчики і не переносить вогкість та застій води.

Найкращий сорт ріпчастої цибулі на зелень

Перед посадкою грядку необхідно перекопати і наситити органічними добривами. Зазвичай використовують перегній чи компост.

Наступний крок до майбутнього врожаю – це визначитись із терміном посадки. На відміну від теплолюбних рослин, із цибулею промахнутися складно. Головне дочекатися, коли земля трохи підсохне та прогріється хоч би до +10 градусів. У деяких регіонах це може бути друга половина квітня, у північних – початок травня.

Якщо у вас хороший посадковий матеріал – всі цибулинки без пошкоджень та однакового середнього розміру, можна приступати до головного етапу – посадки сівка у відкритий ґрунт.

  • Спочатку розрівняйте поверхню грядки граблями, потім намітьте місця для цибулинок. Ідеальна відстань приблизно 10 см один від одного та 20 см між рядами (незалежно вздовж або впоперек).
  • Потім просто вертикально втиснути цибулину в пухку землю до потрібної глибини та прикопати ґрунтом.

Що ж до поливу, його здійснюють лише за необхідності. Боротьба зі шкідниками також проводиться симптоматично. Якщо ґрунт був добре підготовлений ще до посадки, то додаткових підживлень цибуля не потребує.

Наталя Наливайко

Нові статті