07.04.2025 21:31

Без цих 3 кроків урожаю не чекайте: як відновити грядки до нового сезону – встигнути до посадки

Весняна підготовка грядок потребує часу та сил, але без цього важливого етапу сьогодні ніяк не обійтись. Якщо все зробити грамотно, то город у 2025 році обов'язково порадує вас урожаєм.
Наталя Наливайко

Будь-який досвідчений городник знає, що підготовка грядок навесні має дуже важливе значення не тільки для успішного вирощування овочів і ягідних культур, але і подальшого врожаю. Звичайно це вимагатиме фізичних витрат та часу, але потім ваші праці неодмінно винагородяться, тому поставтеся до даного етапу дуже відповідально.

Щоб забезпечити сприятливі умови для росту рослин, найкраще зайнятися підготовкою грядок восени після збирання врожаю. У цей період зазвичай вносять добрива та сіють рослини-сидерати, які значно покращують структуру ґрунту, а також насичують її азотом та іншими поживними елементами. Мало того, сидерати перешкоджають появі бур’янів. Однак якщо ви з якихось причин пропустили цей етап перед настанням холодів, то можете зробити це навесні. Правда, в цьому випадку вам доведеться вибрати винятково швидкорослі культури, які починають рости, як тільки температура повітря підніметься вище 0 градусів – це насіння гірчиці, вікі або люпину.

Сидерати, які здатні замінити гній: 5 варіантів

За 14 днів до посіву зелене добриво потрібно обов’язково закласти в ґрунт за допомогою неглибокого перекопування грядки плоскорізом або лопатою.

Наступний етап – це покращення структури ґрунту. Якщо земля на городі важка і глиниста, її розпушують за допомогою піску, торфу чи компосту. Можливо потрібно додатково внести деревну золу або доломітове борошно, якщо ґрунт відрізняється високою кислотністю.

Городники розсекретили, які сидерати можуть замінити гній

Наступний та дуже важливий етап – це відновлення родючості. В такому випадку необхідно наситити ґрунт азотом, фосфором і калієм. Недолік азоту допоможе заповнити сечовину. Серед фосфорних добрив найкраще використовувати суперфосфат. Для заповнення нестачі калію застосовують сірчанокислий калій. Не забувайте і про органічні добавки – компост та перегній. Тільки після внесення цих цінних добрив можна сміливо починати посадки.

Наталя Наливайко

Нові статті