Небезпечні хвороби перцю та як з ними боротися
Вирощування овочів на власній дачній ділянці завжди супроводжується не тільки приємними турботами. На жаль іноді рослини піддаються різним захворюванням і вірусам, які можуть неабияк зіпсувати і навіть знищити весь урожай. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся про найнебезпечніші і найпоширеніші хвороби перцю, їх симптоми і методи боротьби.
Щоб кущі перцю на грядках були міцними, здоровими та приносили добрий та стабільний урожай, необхідно періодично їх оглядати. Якщо ви помітите щось незвичайне, швидко розпочинати дії.
Симптоми: на звороті листя з’являються дрібні водянисті крапки, які з часом починають темніти і збільшуватися до 1-2 мм у діаметрі. Навколо з’являється жовта рідка койма. Листя сильно понівечено з плямами. На стеблах з’являються світло-коричневі виразки.
Профілактика: використовувати лише перевірений посадковий матеріал від відомих виробників. Перед посадкою, якщо насіння не оброблене, обов’язково його протравлювати.
Лікування: при прояві перших ознак хвороби необхідно обприскати перець розчином мідного купоросу 1%. Намагатися не допускати попадання води на листя під час поливу.
Симптоми: на листі з’являються плями у вигляді малюнків, схожих на гравіювання. Сіянці значно відстають у зростанні. Починає відбуватися відмирання тканин уздовж основних жилок, на стеблах і черешках з’являються темні смуги. Значне зменшення розмірів плодів.
Профілактика: обов’язково проколювати насіння перед сівбою. Як це зробити: 2 доби протримати їх за температури 50 градусів і 24 години за 70 градусів. Перед посадкою замочити матеріал у 2% розчині гідроксиду натрію на 10 хвилин.
Лікування: головним лікуванням тютюнової мозаїки полягає в негайному видаленні зараженого куща, щоб вірус не поширився на інші рослини. Після обов’язково спалити, тому що вірус ще може жити в засохлому листі 50 років.
Цей сайт використовує cookies для покращення результатів відображення реклами для вас