15.04.2025 22:44

Зібрати два врожаї за один сезон: усі овочі, які здатні здивувати навіть досвідчених городників

Отримати два врожаї за один літній сезон цілком реально, якщо грамотно підібрати культури та не ігнорувати правила догляду за ґрунтом на грядках.
Наталя Наливайко

Виростити два врожаї за один сезон – це мрія будь-якого городника. Особливо тих, у кого не надто велика ділянка та обмежено місця для грядок. Для того, щоб здійснити задумане, необхідно знати перелік культур із найшвидшим терміном дозрівання, а також грамотно розподілити посадку за часом.

Отже, нам потрібні культури, які дають урожай через 30-50 днів, а значить, після їх збирання є ще достатньо часу для другої хвилі посадки. Насамперед потрібно звернути увагу на рослини, які добре переносять низьку температуру. Якщо їх висадити на городі наприкінці квітня чи на початку травня, то на початок червня вже можна буде зібрати перший урожай, а також звільнити місце для, дгугої хвилі або теплолюбних культур.

Агрономи назвали овочі, які дають два врожаї за літо

Після того, як перша хвиля врожаю буде знята, ґрунт потрібно буде розпушити, внести до неї добрива та приступити до повторних посадок. Другий урожай якраз встигне дозріти до середини осені.

Які культури здатні дати два врожаї за один сезон?

До цієї групи відноситься редис, шпинат, рукола, листовий салат, цибуля на перо і рання морква (на пучок). Редиска, яка дозріває 16-20 днів, можна сіяти вже у квітні, а до травня зібрати та підготувати грядку для наступних посадок. Можлива також посадка у два етапи – з квітня по червень та з серпня по вересень. При цьому обов’язково зробіть дво-тритижневий інтервал.

До холодостійких культур відноситься і горох. Він не боїться короткочасних заморозків, тому його можна посадити, як тільки земля трохи підсохне та прогріється. Для отримання повторного врожаю горох сіють наприкінці літа.

Як виростити найсолодший зелений горох

Як тільки перші овочі прибрані, настає час для теплолюбних рослин. У червні можна посадити на місці швидкодозріваючих культур кабачки, огірки, квасолю і навіть скоростиглі сорти картоплі.

Наталя Наливайко

Нові статті