Рубрики: Світ
09.10.2020 09:27

Кому цього року дісталася Нобелівська премія з літератури

Нобелівська премія – найпрестижніша міжнародна нагорода. Вона вручається щороку за видатні наукові досягнення, винаходи та внесок у розвиток суспільства.
Поділитися

Нобелівську премію вручають з 1901 року з фізики, хімії, літератури, економіки, медицина або фізіологія та захист миру. Зауважимо, що розмір грошової премії переможців змінювався і цього року становить 1,1 млн доларів.

Для отримання Нобелівської премії кандидат в номінанти має відповідати ряду вимог: бути членом королівської академії, працювати на відповідних посадах і мати відповідні звання і зробити вагомий вклад у розвиток науки.

За історією, Нобелівська премія була заснована за заповітом Альфреда Нобеля. Вчений спершу склав заповіт на передачу коштів від своїх патентів на будівництво крематоріїв у великих містах. Але через неприйняття його позиції Папою Римським вчений написав новий заповіт, у якому наказав створити фонд, відсотки з діяльності якого видаватимуться у вигляді премії тим, хто впродовж попереднього року приніс найбільшу користь людству.

Цікаво, що Нобелівська премія за досягнення у галузі математики не вручається. За легендою, кохана Альфреда Нобеля вийшла заміж за математика, зрадивши вченого. Він, мабуть, таким чином вирішив помститися всім математикам за завдану йому образу.

Цього року Нобелівську премію вручають з 5 по 12 жовтня. 1 день тижня відповідає одній номінації. Сьогодні вручатимуть премію Миру, а в понеділок вручать Нобеля з економіки. Премію вже отримали  Роджер Пенроуз, Райнхард Генцель та Андреа Гез  у галузі фізики за дослідження чорних дір, Гарві Дж. Альтер, Майкл Хогтон і Чарльз М. Райс з фізіології, а француженка Еммануель Шарпентьє та американка Дженніфер А. Дудна поділять між собою грошову нагороду у галузі хімії.

Цьогорічного Нобеля з літератури отримала американська письменниця Луїза Глюк «за її безпомилковий поетичний голос, який своєю аскетичною красою робить існування індивідуума універсальним».

Луїза Глюк

Першу збірку Луїза Глюк випустила 50 років тому. Відтоді письменниця видала ще 20 збірок поетичних та прозових творів. За збірку «Білий рис» у себе вдома Луїза отримала Пулітцерівську премію. Окрім неї вона отримувала й інші не менш престижні в Америці літературні нагороди. Окрім цього вона викладала літературу у всіх престижних навчальних закладах Сполучених Штатів Америки, що теж відповідає одній з вимог для отримання премії.

У зв’язку з пандемією коронавірусу організатори премії вирішили скасувати святковий бенкет, а премії лауреати отримають у себе вдома.

ЧИТАЙ ТАКОЖ:
Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Сенсація