|
27.02.2024 16:55

Не кожна господиня про це знає: який строк придатності у постільної білизни? Так-так, він існує

Кожен товар має свій термін придатності. А ви знали, що постільна білизна також не вічна? Скільки часу можна користуватися простирадлами та підковдрами, дізнайся далі в матеріалі.

Не багато господинь знають, що постільна білизна теж має свій термін придатності. Як стверджують фахівці, він безпосередньо залежить від типу тканини, з якого воно виготовлене. Зазначимо, що сьогодні на ринку продаж представлений величезний асортимент постільної білизни – з фланелі, сатину, ситцю, льону, шовку і навіть з флісу, який візуально виглядає хутряним. Кожен вид має свій термін придатності.

Найменше прослужить комплект із фланелі – до 5 років. Набір з простирадла, підковдра та наволочок з бавовняних тканин до 9 років. Сатин трохи довше – до 10 років. Найдовше носитимуться постільна білизна з шовку. Йому фахівці віддають понад 15 років.

Однак не завжди термін придатності залежить від виду тканини. Впливає також якість прання та правила зберігання. Наприклад, білизна прослужить значно довше, якщо вона була добре висушена (бажано на свіжому повітрі).

Який термін придатності постільної білизни: не кожна господиня знає

Також рекомендують звертати увагу на спосіб складання постільної білизни. Щоб заломи не утворювалися в одних і тих же місцях, виробники радять, складати простирадло, підковдра і наволочки щоразу по-різному. Це допоможе уповільнити передчасне зношування.

Якщо ви сушите білизну на вулиці під променями сонця, білизну слід вивертати навиворіт, щоб вона не вигоряла. Це допоможе довше зберегти колір.

Багато господинь взагалі не прасують білизну. Після прання та центрифуги його просто складають у стопку і дають полежати в такому стані приблизно 15 хвилин, а потім розвішують. Волога білизна вирівняється і тоді її не потрібно буде піддавати дії гарячої пари, що також може негативно вплинути на її термін придатності.