У Сумах чоловік продав машину, щоб врятувати батька, який захворів на COVID-19. Чи потрібно за все платити з власної кишені?

Щодня на лікування йшло по 2 тисячі гривень. Для того, щоб забезпечити батьків ліками, а мати також хворіла і лікувалася вдома, чоловік вліз у страшенні борги.

Михайло Безпалий з Сум  поділився своїм досвідом боротьби з Sars cov2 з Діаною Куришко з BBC News Україна.

Чоловік розповів, що тата поклали в клінічну лікарню №5 м.Суми, коли при обстеженні КТ виявилося, що легені уражені на 60%, він уже задихався. Мама від недуги втратила свідомість на вулиці, але її відправили лікуватися додому.

Хворого у лікарні підключили до апарату ШВЛ. «Якби ще трохи зволікали, то, мабуть  уже було б пізно», – каже Михайло.

Чеки за придбання ліків. Фото з архіву Михайла Безпалого

Далі чоловік повідомив, що за кілька днів перебування батька у лікарні рахунків назбиралося на десятки тисяч. Лікування все відбувалося власним коштом. Купував все сам – від крапельниць до антибіотиків.

В Україні існує розроблений урядом алгоритм, за яким Національна компанія здоров’я на підставі підписаних угод з лікарнями, які приймають і лікують ковідних хворих, перелічує їм кошти.

Станом на листопад, лікарням перераховано 5 млрд гривень.

Як розказав головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв’ю «Радіо Свобода», скеровані кошти йдуть на 300% доплати лікарям, а також покривають медичні вироби і медичні засоби. Ідеться про так званий “ковідний пакет” з фонду по боротьбі з Covid-19, який ще навесні сформувала Верховна Рада, і на який виділили 66 млрд гривень.

Згідно з угодою, лікарні зобов’язуються надавати хворим наступні послуги:
  • первинний огляд,
  • тестування на Covid-19 методом ПЛР,
  • аналізи – ЕКГ, загальний аналіз крові з підрахунком формених елементів; загальний аналіз сечі; біохімічний аналіз крові; визначення рівня глюкози крові,
  • надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (Covid-19),
  • Забезпечення знеболення та медикаментозної терапії,
  • надання кисневої підтримки, інтенсивної терапії та підключення пацієнтів до апаратів ШВЛ та ЕКМО,
  • моніторинг розвитку септичного шоку,
  • забезпечення моніторингу та корекції лікувальних заходів залежно від супутніх патологічних станів,
  • забезпечення цілодобового лікарського та медсестринського догляду за пацієнтами,
  • консультації лікарів інших спеціальностей.

Якщо у лікарнях спонукають купувати медикаменти за власні кошти, у НСЗУ радять писати офіційну скаргу. Як це зробити правильно, можна дізнатися за безоплатним номером контакт-центру.

 

Share