Підготовка ґрунту перед весняною посадкою – це важливий етап, який впливає на успішність майбутнього врожаю. Тож перш за все потрібно перевірити родючість землі.
Порада №1
Першим кроком слід провести оцінку текстури ґрунту. У цьому вам допоможе простий тест. Стисніть вологу землю в руці, щоб визначити чи є земля піщаною, глинистою чи суглинистою. Якщо ж земля легко розпадається, то вона піщана, якщо залишає сліди та тримає форму – глиниста.
![Експерти розсекретили, як перевірити родючість ґрунту перед весняною посадкою Експерти розсекретили, як перевірити родючість ґрунту перед весняною посадкою](https://sensatsiya.com/wp-content/uploads/2025/01/photo-output-457-scaled.jpeg)
Суглинистий ґрунт є найкращим варіантом для більшості рослин, так як він добре утримує вологу і надає необхідний дренаж. Також важливо звернути увагу на структуру ґрунту, а саме на наявність грудочок, адже їх кількість і розмір можуть впливати на те, наскільки кисень доходить до коренів рослин. Якщо структура не така, як має бути, то її можна покращити через додавання органічних добрив або піску.
Порада №2
Наступний крок – це кислотність ґрунту. Ідеальний рівень рН для більшості культур від 6 до 7. Для визначення можна використовувати спеціальні пристрої: рН-метри, тест-смужки, які можна придбати в будь-якому магазині для саду. Також до ґрнуту можна додати оцет, якщо з’являються бульбашки, то ґрунт лужний. Якщо ж потрібно підвищити кислотність, то можна внести вапно, а для лужності ґрунтів сульфат амонію.
![Експерти розсекретили, як перевірити родючість ґрунту перед весняною посадкою Експерти розсекретили, як перевірити родючість ґрунту перед весняною посадкою](https://sensatsiya.com/wp-content/uploads/2025/01/photo-output-456-scaled.jpeg)
Порада №3
Плодючість ґрунту залежить і від рівня поживних речовин, таких як азот, фосфор, калій. Визначити їхню кількість можна за допомогою лабораторного аналізу або спеціальних тестових наборів. Азот сприяє росту зелених частин рослин, фосфор підтримує розвиток коренів, калій підвищує стійкість до хвороб. Якщо ж існує дефіцит, то потрібно вносити відповідні добрива: компост або перегній.
Порада №4
Біологічну активність ґрунту можна оцінити різними методами. Слід викопати ділянку землі розміром 20х20 та порахувати кількість черв’яків. Якщо їх більше ніж 5, то ґрунт вважається живим і здоровим. Також можна закопати непофарбований папір або тканину на 3 тижні, після чого слід перевірити, наскільки він розклався. Якщо матеріал швидко зник, то це пряма ознака того, що в ґрунті висока активність мікроорганізмів.
![Експерти розсекретили, як перевірити родючість ґрунту перед весняною посадкою Експерти розсекретили, як перевірити родючість ґрунту перед весняною посадкою](https://sensatsiya.com/wp-content/uploads/2025/01/photo-output-312-scaled.jpeg)
Для кращої біологічної активності потрібно вносити органічні добрива та обмежувати використання хімічних засобів.