4 дії, які потрібно зробити: як зрозуміти, що ваш ґрунт родючий перед весняною посадкою

Родючість ґрунту - це дуже важлива річ, адже саме від цього залежить те, наскільки гарним і великим буде врожай. Як перевірити плодючість землі?

Підготовка ґрунту перед весняною посадкою – це важливий етап, який впливає на успішність майбутнього врожаю. Тож перш за все потрібно перевірити родючість землі.

Порада №1

Першим кроком слід провести оцінку текстури ґрунту. У цьому вам допоможе простий тест. Стисніть вологу землю в руці, щоб визначити чи є земля піщаною, глинистою чи суглинистою.  Якщо ж земля легко розпадається, то вона піщана, якщо залишає сліди та тримає форму – глиниста.

Експерти розсекретили, як перевірити родючість ґрунту перед весняною посадкою
Експерти розсекретили, як перевірити родючість ґрунту перед весняною посадкою

Суглинистий ґрунт є найкращим варіантом для більшості рослин, так як він добре утримує вологу і надає необхідний дренаж. Також важливо звернути увагу на структуру ґрунту, а саме на наявність грудочок, адже їх кількість і розмір можуть впливати на те, наскільки кисень доходить до коренів рослин. Якщо структура не така, як має бути, то її можна покращити через додавання органічних добрив або піску.

Порада №2

Наступний крок – це кислотність ґрунту. Ідеальний рівень рН для більшості культур від 6 до 7. Для визначення можна використовувати спеціальні пристрої: рН-метри, тест-смужки, які можна придбати в будь-якому магазині для саду. Також до ґрнуту можна додати оцет, якщо з’являються бульбашки, то ґрунт лужний. Якщо ж потрібно підвищити кислотність, то можна внести вапно, а для лужності ґрунтів сульфат амонію.

Експерти розсекретили, як перевірити родючість ґрунту перед весняною посадкою
Експерти розсекретили, як перевірити родючість ґрунту перед весняною посадкою

Порада №3

Плодючість ґрунту залежить і від рівня поживних речовин, таких як азот, фосфор, калій. Визначити їхню кількість можна за допомогою лабораторного аналізу або спеціальних тестових наборів. Азот сприяє росту зелених частин рослин, фосфор підтримує розвиток коренів, калій підвищує стійкість до хвороб. Якщо ж існує дефіцит, то потрібно вносити відповідні добрива: компост або перегній.

Порада №4

Біологічну активність ґрунту можна оцінити різними методами. Слід викопати ділянку землі розміром 20х20 та порахувати кількість черв’яків. Якщо їх більше ніж 5, то ґрунт вважається живим і здоровим. Також можна закопати непофарбований папір або тканину на 3 тижні, після чого слід перевірити, наскільки він розклався. Якщо матеріал швидко зник, то це пряма ознака того, що в ґрунті висока активність мікроорганізмів.

Експерти розсекретили, як перевірити родючість ґрунту перед весняною посадкою
Експерти розсекретили, як перевірити родючість ґрунту перед весняною посадкою

Для кращої біологічної активності потрібно вносити органічні добрива та обмежувати використання хімічних засобів.

Схожі статті

Більшість городників неправильно поливають розсаду: запам’ятайте правило “Двох днів”

Чимало садівників вже розпочали підготовку до дачного сезону. Зазвичай вирощування розсади розпочинають наприкінці лютого або на початку березня. Як правильно її поливати — розповідає "Сенсація".

Не запізніться! 5 днів, коли потрібно сіяти перець на розсаду в лютому 2025 – рекордний врожай

Садівники пояснили, коли найкраще всього висівати перець на розсаду. А також, чому це слід робити саме в лютому, бо потім уже буде запізно. Важливо не проґавити цей "золотий" час.

Їх краще уникати: 3 культури, які роблять вашу дачу дешевою на вигляд – і врожаєм не обдарують

Ці рослини лише займають місце, виснажують землю й навіть не залишають після себе ніяких поживних речовин для інших рослин. Відомо, чого краще не садити в своєму саду.

Які штори втратили актуальність у 2025 році: лише псують інтер’єр, бо це – повний антитренд

Змиріться з тим, що ці штори, вже давно вийшли з моди. Щоб ваша оселя виглядала гарно та сучасно, доведеться витратити кошти на оновлення дизайну в приміщенні.

3 лайфхаки для ідеального прибирання вдома: у будинку не побачите жодної пилинки

Ці три прості поради допоможуть вам підтримувати порядок вдома без зайвих зусиль. Головне – не забувати про системність та використання правильних інструментів.

Залийте це водою – і орхідея почне активно випускати нові квітконоси. Секретна “підживка”

Орхідея - неймовірно красива квітка, але вимоглива у плані догляду, тому рідко можна побачити на ній цвіт - що потрібно зробити, щоб рослина випустила нові квітконоси?