Розкішна ліана прикрасить сад з ранньої весни: секрет січневого посіву витривалої рослини

Розкішна ліана прикрасить сад з ранньої весни, якщо ви посієте її вже в січні. Дізнайтеся секрет зимового посіву витривалої рослини. Деталі в нашому матеріалі.

Багаторічні ліани володіють неймовірними естетичними властивостями, але в них також є значні мінуси: наприклад, вони доволі довго нарощують гілки.

Однак, є прекрасні альтернативи. І мова зараз іде про однорічні рослини, які дуже швидко розвивають кореневу систему та пагони, але починають гинути у низьких температурах. Тим не менш, їх більш ніж достатньо для того, аби насолодитися зеленню у літній період. У нашому матеріалі ми розповімо, чим можна замінити звичний нам плющ, який зростає неймовірно довго та дівочий виноград.

Експерт розповів, як ліану можна посадити серед зими

Експерт розповів, як ліану можна посадити серед зими

Найпопулярнішими серед ліан є іпомеї, запашний горошок, настурції. Їх можна сіяти відразу у відкритий ґрунт. Але, якщо хочеться раніше побачити цвітіння або швидше закрити зеленню непривабливий паркан або стіну, краще засіяти заздалегідь через розсаду. Плюс у відкритому ґрунті складніше догляд за сіянцями, за ними простіше доглядати, коли вони ростуть у горщику.

Також існує така рослина як кобея. Це неймовірна ліана, яка дуже швидко збільшує вегетативну масу. Вже через місяць після висадки у відкритий ґрунт утворюється гарна суцільна “зелена стіна”. Її цвітіння спостерігається лише у другій половині літа, але дуже гарне. Вся ця “зелена стіна” покривається великими, 8-10 см, фіолетовими квітами або білими квітами у формі колокола.

Але є значний мінус: ця розкішна квітка вимагає особливої уваги до себе під час підготовки насіння. Якщо ви просто замочите насіння на добу, а потім спробуєте виростити з нього сіянець, нічого не вийде.

Для початку необхідно буде загартувати насіння. Для цього достатньо поставити їх на добу у морозильник. Після залити водою і залишити знову на добу. З насіння має зійти плівка, яку доведеться вручну зачищати. І лише після цього є високий шанс того, що у вас все ж таки зійде рослинка. Якщо не вийде з першого разу не засмучуйтеся, як мінімум, кобея цього варта.

Схожі статті

Тільки посадили, а вже збирати треба: ТОП-3 сорти квасолі, які мають бути на кожному городі

Перш ніж почати вирощувати квасолю, потрібно дізнатись, які сорти є врожайними та смачними - ці три види знаходяться в топі досвідчених дачників.

Відро аґрусу з одного куща: ягоди навіть в кишеню не помістяться – важливе добриво на 2025 рік

Здорові та солодкі ягоди аґрусу - це мрія кожного дачника, але щоб вона збулась, потрібно надати рослині правильний догляд - чим потрібно її підживити?

Суперспосіб для пророщування насіння перців, який спрацює на 100%: і стимуляторів не треба

Підготовка насіння солодких перців до посіву – важливий етап, завдяки якому розсада виросте міцною та здоровою. Розповідаємо, як його швидко проростити в домашніх умовах.

Ці 2 сорти подарують МЕГА качани капусти: посадіть їх на вашій ділянці вже навесні 2025 року

Капуста - частий гість на городі кожного дачника, адже ця культура не є вибагливою у догляді, а врожай дає ого-го, якщо знати, які сорти є найвдалішими.

Як обрати насіння для першого урожаю: розбираємося в сортах, культурах і якості зернят

Поради для тих, хто тільки планує виростити свій перший урожай. Чому слід розібратися в сортах, культурах і якості зернят, а головне — як це в загальному впливає на урожай. Відповіді вже тут.

20 днів і ця редиска дасть перший врожай: найшвидший гібрид для теплиць і відкритого ґрунту

Весна – чудовий час для того, аби поласувати смачною, соковитою та хрумкою редискою. Щоб виростити її якомога швидше – оберіть сорт "Рокстар F1". Він – найшвидший в своєму класі.