Схаменіться, бо квітів не побачите ще довго: через ці 3 причини навіть здорова герань захворіиє

Щоб герань завжди радувала вас гарним цвітінням, ніколи не робіть цих помилок. Три поширені причини, чому здорова квітка починає в'янути на очах.

Незважаючи на те, що герань (пеларгонія) називають однією з найвибагливіших рослин, багатьом початківцям і недосвідченим садівникам все ж таки вдається довести квітку до екстремального стану. Він починає в’янути прямо на очах – листя починає жовтіти і засихати і повністю зупиняється цвітіння.

Причини, чому здорова герань починає в'янути на очах
Причини, чому здорова герань починає в’янути на очах

Які три помилки не варто робити?

Перше на що слід звернути увагу – це рівень вологості у горщику з геранню. Для багатьох рослин, у тому числі пеларгонії, надлишок води може стати фатально руйнівним, ніж її недолік. При зайвій вологості коріння квітки починає загнивати, що призводить до загибелі рослини. Експерти рекомендують зменшити полив особливо восени та взимку.

Друга причина, яка може принести значні проблеми з геранню – це розмір горщика. Коли квітка починає розростатися, то кореневій системі швидко стає тісно.

Причини, чому здорова герань починає в'янути на очах
Причини, чому здорова герань починає в’янути на очах

Третя причина – це напад шкідників. Навіть у домашніх умовах пеларгонія не застрахована від нашестя павутинного кліща. Щоб вчасно знайти проблему, уважно стежте за листям. Як тільки вони починають жовтіти, подивіться зі зворотного боку і якщо побачите мікро-проколи та павутину, то це перша ознака захворювання герані.

В даному випадку рослина обробляється особливими засобами. Якщо все зробити вчасно, то рослина швидко відновиться і повернеться до колишнього вигляду.

А щоб герань якомога довше радувала вас гарним рясним цвітінням, то можна приготувати “чарівний” розчин, який миттєво поверне до життя навіть стару рослину.

Причини, чому здорова герань починає в'янути на очах
Причини, чому здорова герань починає в’янути на очах

Так, досвідчені садівники рекомендують регулярно підживлювати герань розчином куркуми, що сприяє її зростанню та допомагає справлятися з різними захворюваннями та шкідниками, у тому числі з павутинним кліщем.

Схожі статті

Ви самі винні: грядка натякала, цибуля кричала, а ви ігнорували – 2 ознаки, що потрібна зола

Здавалося, все було в порядку, як раптом немає врожаю цибулі. Що насправді ви могли не помітити, поки овоч давав знати про негаразди? Розповідаємо детальніше.

Мармеладний сорт полуниці, що дозріває вже у червні та липні: саджанці, що варто придбати зараз

Полуниця цього сорту є надійною інвестицією в урожайність, якість та радість від вирощування однієї з найсмачніших ягід. Вона здатна приносити плоди двічі за один сезон.

Магнолії ростимуть в кожному городі та саду: сорт, що цвіте двічі за сезон і добре приживається

Цей сорт підкорить ваше серце й зробить ваш сад унікальним. Вражаючі квіти магнолії, яскравий аромат і витривалість створять ідеальні умови для справжньої гармонії та краси.

Кожна крапля на рахунку: чим поливати троянди для пишного і безперервного цвітіння

Троянди відрізняються особливою вдячністю, коли мова йде про весняні підкормки. Достатньо декількох підживлень, і ваші кущі цвітуть безперервно.

Всі дачники в захваті від них: 3 сорти огірків та 2 сорти помідорів, які дають найкращий урожай

Серед величезного асортименту огірків та помідорів буває важко обрати щось конкретне. Але й експериментувати з невідомими сортами не хочеться. То чому б не обрати ті, що вже перевірені городниками?

Зарано? Ні, вчасно: пересадка півонії навесні – 3 речі, які необхідно обовʼязково знати

Якщо необхідно пересаджувати півонії, то садівники в один голос скажуть, що це робиться восени. Але якщо взялися навесні, то що робити? Відповіді в нашому матеріалі.