З цим добривом будете лити сльози – врожаю не побачите як своїх вух: чого не “терпить” картопля

Добрива, які можуть не підживити, а зіпсувати весь урожай картоплі. Садівники й городники часто використовують їх, а потім дивуються, чого картопля, як "5 копійок".

Картопля не є вибагливою в догляді, але для отримання її щедрого урожаю необхідно правильно її удобряти. Існує багато різних добрив, які використовуються для покращення росту рослин, але не всі вони підходять саме для картоплі. Одне з найвідоміших і найпоширеніших добрив, яке може нашкодити саме цьому овочу, є те, що містить в своєму складі велику кількість азоту.

Азот є основним елементом для розвитку зелених частин рослин. Однак, якщо він надходить у надмірних кількостях, то сприяє інтенсивному росту бадилля, замість того, щоб корисно впливати на розвиток самої бульби. У результаті рослина може наростити багато листя, але сама картопля так і не сформується, або виросте маленькою й неякісною. Більш того, надмірна кількість азоту знижує стійкість картоплі до хвороб і шкідників, що в підсумку може призвести до втрати врожаю.

Городники пояснили, які види добрива можуть зіпсувати урожай картоплі-2025
Городники пояснили, які види добрива можуть зіпсувати урожай картоплі-2025

Одним із таких добрив, яке містить великий відсоток азоту, є гній, особливо якщо його не правильно використовувати. Хоча гній дуже корисний для багатьох рослин, картопля не виносить його в надлишку. Якщо застосовувати його без урахування норм, то результат може бути зворотним: замість потужного та здорового врожаю ви отримаєте лише пишну зелень і дрібну картоплю.

Іншим небезпечним добривом для картоплі є хімічні азотні добрива. Їх використання повинно бути вкрай обережним і лише в рекомендованих дозах. Якщо перегодовувати рослини таким добривом, то це не дасть бажаного результату. Знову ж таки, картопля буде дрібна, а листя буде величезне й пишне. Оскільки, всю свою енергію рослина буде використовувати на те, що в неї активно росте листя, а не сам плід (картопля). Більше того, такі добрива можуть також забруднювати ґрунт. А це негативно позначиться на екології і здоров’ї рослин у подальшому.

Найкраще для картоплі використовувати органічні добрива, такі як компост, зола або перегній, які збалансовано живлять рослину, не призводячи до перевантаження азотом. Вони допомагають покращити структуру ґрунту та забезпечують необхідні макро- і мікроелементи. Тому важливо пам’ятати, що для того, аби отримати багатий і смачний врожай картоплі, краще уникати добрив, що містять надлишок азоту.

Схожі статті

Чому варто протирати сковороду оцтом? 2 неочікуваних ефекти, про які має знати кожен

Досвідченим господиням та господарям завжди доводиться прибирати набагато менше, адже вони знають секрети ефективної роботи на кухні та в будь-якому іншому приміщенні.

5 сортів на ваш смак! Мʼяту вирощую вже 7 років – сушу на чай постійно. Посадіть і ви

Мʼята вирощується майже у кожному саду, адже багато дачників люблять смакувати чаєм з неї та ця рослина дуже проста у процесі вирощування - які 5 сортів є найкращими для посадки?

Посухостійкий сорт полуниці, що здатен вродити до 2 кілограмів ягід з одного куща

Цей сорт полуниці чудово витримує посушливу погоду та нерівномірний полив. А тому, дуже легкий і невибагливий у догляді! При цьому, має смачні та соковиті ягоди!

2 ложки – і солодкий буряк у вас в кишені: поливаю цим секретним настоєм овоч недарма

Солодкий та великий буряк гарантує нереально смачні страви, але не завжди так легко виростити овоч із високим вмістом цукру, навіть якщо сорт правильний - до якої хитрощі слід вдатись?

Беру 200 г цього і шкідники на городі зникають назавжди: рецепт часникового розчину – це скарб

Часниковий розчин добре себе зарекомендував серед дачників, адже він легкий у приготуванні та "прибирає" шкідників з ділянки - як його приготувати і як застосовувати?

Ці різнокольорові квіти неймовірно прикрасять ваш сад: глоксинії існують всіх кольорів веселки

Годі садити в своєму городі та саду одноманітні квіти з року в рік! Ці сорти глоксиній та фрезій здатні зачарувати будь-кого, навіть вашу свекруху й сусідів!