Картопля не є вибагливою в догляді, але для отримання її щедрого урожаю необхідно правильно її удобряти. Існує багато різних добрив, які використовуються для покращення росту рослин, але не всі вони підходять саме для картоплі. Одне з найвідоміших і найпоширеніших добрив, яке може нашкодити саме цьому овочу, є те, що містить в своєму складі велику кількість азоту.
Азот є основним елементом для розвитку зелених частин рослин. Однак, якщо він надходить у надмірних кількостях, то сприяє інтенсивному росту бадилля, замість того, щоб корисно впливати на розвиток самої бульби. У результаті рослина може наростити багато листя, але сама картопля так і не сформується, або виросте маленькою й неякісною. Більш того, надмірна кількість азоту знижує стійкість картоплі до хвороб і шкідників, що в підсумку може призвести до втрати врожаю.

Одним із таких добрив, яке містить великий відсоток азоту, є гній, особливо якщо його не правильно використовувати. Хоча гній дуже корисний для багатьох рослин, картопля не виносить його в надлишку. Якщо застосовувати його без урахування норм, то результат може бути зворотним: замість потужного та здорового врожаю ви отримаєте лише пишну зелень і дрібну картоплю.
Іншим небезпечним добривом для картоплі є хімічні азотні добрива. Їх використання повинно бути вкрай обережним і лише в рекомендованих дозах. Якщо перегодовувати рослини таким добривом, то це не дасть бажаного результату. Знову ж таки, картопля буде дрібна, а листя буде величезне й пишне. Оскільки, всю свою енергію рослина буде використовувати на те, що в неї активно росте листя, а не сам плід (картопля). Більше того, такі добрива можуть також забруднювати ґрунт. А це негативно позначиться на екології і здоров’ї рослин у подальшому.
Найкраще для картоплі використовувати органічні добрива, такі як компост, зола або перегній, які збалансовано живлять рослину, не призводячи до перевантаження азотом. Вони допомагають покращити структуру ґрунту та забезпечують необхідні макро- і мікроелементи. Тому важливо пам’ятати, що для того, аби отримати багатий і смачний врожай картоплі, краще уникати добрив, що містять надлишок азоту.