Більше не викидаю картопляні паростки: сусідка-дачниця показала, як їх використовувати

Здається, може пройти всього декілька днів, як раптом картопля стає негодною для прийому їжу, адже на ній з'являються паростки. Але не поспішайте її викидати.

Чому господині як правило позбавляються від такої картоплі? Вся справа в тому, що паростки забирають із бульби абсолютно усі корисні елементи, включаючи навіть вологу.

Це природний процес, адже пагони мають потребу у мікроелементах для подальшого росту. І так само їм потрібно багато води. Ці речовини вони не можуть отримати нізвідки, окрім як з картоплини. І саме тому у бульба одразу стає сухою і абсолютно не підходящою для використання в кулінарії.

Як використовувати паростки в господарстві?

Городники розсекретили, що посадити на місце картоплі, щоб був врожай
Що робити з картоплею, яка проросла

Перш за все, ще є можливість використати всі ті речовини, що містяться в картоплі. Для цього паростки необхідно обірвати, розім’яти, і можна їх використовувати у якості добрив. Це буде справжній скарб для вашого ґрунту. Завдяки цьому прийому ви можете не купляти добрива в магазині, так як паростки виконують цю функцію за них.

Але також майте на увазі, що їх все ще можна використовувати як посадковий матеріал. Але звичайно, доведеться повозитися. Якщо навесні ми як правило просто закопуємо картоплю, а вже через декілька місяців маємо можливість викопати врожай, то паростки доведеться обережно обірвати, поставити у розчин зі стимулятором росту коріння, а потім обережно висадити у горщики.

Безумовно, є великий ризик загибелі розсади. Як і будь-які паростки, картопляні пагони доволі вразливі, а подібна операція буде для них неймовірним стресом.

Тим не менш, ви отримаєте повноцінні кущі потім, можливо, набагато сильніші та плодовитіші.

Нагадуємо, не так давно ми розповідали, куди не можна висаджувати картоплю. Так, у даного овоча є нюанси посадки. Зокрема, дуже важливо, які у картоплі були попередники на грядці. Помідори, баклажани та перці як правило привертають увагу грибкових хвороб. Тому після них земля може бути зараженою.

Якщо після них туди посадити картоплю, є високий ризик викопати гнилі та чорні бульби. Тому необхідно почекати декілька років і лише після братися за перерозподіл грядок. При цьому експерти радять використовувати правило п’яти років.

Схожі статті

У березні 2025 кладемо на грядки цей продукт із кухні: ґрунт стає пухким ще до посіву

Основою для здоров'я всіх рослин у вашому городі — це здоров'я землі, а також його фізичні властивості. Зокрема, ґрунт має бути рихлим, і ми розповімо, як цього досягти.

Домашнє просочення для деревини: простий розчин вбереже дерево від гниття і деформації

Людство ще не придумали кращого матеріалу для оздоблення домівки, ніж дерево. Воно екологічне, міцне та стійке. Але за ним необхідно правильно доглядати.

Не відходи, а золото: внесіть 2 столових ложки цього продукту і ахнете від результату

Інколи те, що ми маємо намір викинути в сміття насправді — справжній скарб, який можна використати абсолютно іншим чином. За цей подарунок земля вам буде вдячна.

Як приготувати компост всього за пару місяців: 2 грубі помилки, які повторює 90% дачників

Найпоширеніші помилки при формуванні компосту, які зазвичай роблять 90% початківців і навіть досвідчених дачників. Як прискорити дозрівання добрива та нічого не зіпсувати?

Як повернути газону ідеальний вигляд? Маловідомий, але найефективніший прийом від кульбаб

Здається, зробили все правильно, а на газоні все більше і більше з'являються бур'яни та кульбаби. Як раз і назавжди закрити це питання? Відповідаємо в нашому матеріалі.

Варто запам’ятати цю пораду: як вивести мурах з ділянки – покладіть плівку на мурашник

Якщо ви хочете назавжди позбутися мурах, які заполонили ділянку, то прислухайтеся до порад досвідчених городників. Цей метод ще будь-коли підводив.