Чому господині як правило позбавляються від такої картоплі? Вся справа в тому, що паростки забирають із бульби абсолютно усі корисні елементи, включаючи навіть вологу.
Це природний процес, адже пагони мають потребу у мікроелементах для подальшого росту. І так само їм потрібно багато води. Ці речовини вони не можуть отримати нізвідки, окрім як з картоплини. І саме тому у бульба одразу стає сухою і абсолютно не підходящою для використання в кулінарії.
Як використовувати паростки в господарстві?

Перш за все, ще є можливість використати всі ті речовини, що містяться в картоплі. Для цього паростки необхідно обірвати, розім’яти, і можна їх використовувати у якості добрив. Це буде справжній скарб для вашого ґрунту. Завдяки цьому прийому ви можете не купляти добрива в магазині, так як паростки виконують цю функцію за них.
Але також майте на увазі, що їх все ще можна використовувати як посадковий матеріал. Але звичайно, доведеться повозитися. Якщо навесні ми як правило просто закопуємо картоплю, а вже через декілька місяців маємо можливість викопати врожай, то паростки доведеться обережно обірвати, поставити у розчин зі стимулятором росту коріння, а потім обережно висадити у горщики.
Безумовно, є великий ризик загибелі розсади. Як і будь-які паростки, картопляні пагони доволі вразливі, а подібна операція буде для них неймовірним стресом.
Тим не менш, ви отримаєте повноцінні кущі потім, можливо, набагато сильніші та плодовитіші.
Нагадуємо, не так давно ми розповідали, куди не можна висаджувати картоплю. Так, у даного овоча є нюанси посадки. Зокрема, дуже важливо, які у картоплі були попередники на грядці. Помідори, баклажани та перці як правило привертають увагу грибкових хвороб. Тому після них земля може бути зараженою.
Якщо після них туди посадити картоплю, є високий ризик викопати гнилі та чорні бульби. Тому необхідно почекати декілька років і лише після братися за перерозподіл грядок. При цьому експерти радять використовувати правило п’яти років.