Планування відіграє дуже важливу роль організації праці, тому перш ніж братися до роботи на власних дачних ділянках, ви повинні чітко розуміти що і де буде у вас рости. Не варто розраховувати на інтуїцію, а краще дослухатися до порад фахівців.
Перш ніж зайнятися висаджуванням розсади, необхідно засвоїти кілька важливих правил. По-перше, деякі культури дуже погано уживаються між собою, тому їх необхідно розташувати якнайдалі один від одного. По-друге – не садіть одні й ті самі овочі в тому самому місці, а змінюйте їх розташування кожен сезон. Також ви повинні знати, що є деякі культури, які добре приживаються без грядки.
Наприклад, насіння кропу, можна просто розкидати по ділянці, а ріпу, буряк, редиску і боби посадити невеликими острівцями при цьому розташувати їх поряд з культурами, з якими у них найсприятливіше сусідство. Так, бобові та буряки добре уживаються з картоплею, капустою. А ріпа і редька відмінно уживаються з морквою та огірками.
Томати переважно висаджувати грядками, причому поруч із кольоровою та білокачанною капустою, ріпчастою цибулею та бобовими.
Ідеальними сусідами для солодких перців стануть дині та кавуни. Непоганий тандем складеться з баклажанами, кабачками, квасолею та горохом.

Досвідчені городники називають петрушку, майоран, салат, базилік та зелену цибулю. А якщо ви розкидаєте по грядці насіння кропу, то взагалі буде чудово.
Біля кущів смородини можна посадити грядку з часником, цибулею та суницею. ці рослини не тільки сприятливо вплинуть на врожай, а й відлякають від кущів своїм запахом багатьох шкідників.