Щоб кліщі і не думали поселитися в саду, посадіть ці рослини: вони їх обходять десятою дорогою

Кліщі — це комахи, яких ми хочемо бачити на своєму тілі або у власному саду найменше. Емоцій вони викликають більше, ніж шкідники, і хочеться попрощатися з ними якнайскоріше.

Даний представник царства тварин — справжня напасть для багатьох. Зустрічатися з кліщами нам хочеться найменше, однак, вони повсюди, тільки-но стає трохи тепліше. Якщо у вашому саду багато зелені та трави, він неодмінно буде в ньому жити. Безумовно, необхідно постійно перевірятися перед тим, як зайти в дім після саду. Як правило кліщі забираються на рослини і падають на людей зверху.

Їм знадобиться певний час для того, щоб знайти точку, до якої вони присмокчуться. Тому часу буде вдосталь для того, щоб позбавитися від паразита.

Але для власного спокою краще посадити на ділянці рослини, які відлякують даних комах. Це доволі просте рішення, яке допоможе вам у боротьбі з кліщем. І не доведеться купувати спеціальні інсектициди проти нього.

Експерт розповів, які рослини відлякують в саду кліщів

Декоративні рослини проти попелиці та павутинного кліща
Експерт розповів, які рослини відлякують в саду кліщів

Найпершою у вашому переліку має бути лаванда. Вона прекрасно справляється з даною проблемою. І все завдяки ефірним маслам, які вона виділяє в повітря. Посадіть її вздовж доріжок і біля альтанки – аромат не тільки відлякає шкідників, а й заспокоїть нерви.

Не менш поганий варіант це пижма чи звичайна м’ята. Листя та суцвіття фірми містять у своєму складі туйон, токсичний для кліщів. Розмістіть кущі пижми по городу, і паразити не ризикнуть перетнути кордон.

Це варто зробити не тільки для себе, але і для своїх тварин, які часто люблять відпочивати в саду, і приносять на собі цих паразитів. Попри те, що як правило ми тварин обробляємо, кліщі все одно можуть пробувати зробити свою чорну справу.

Якщо грамотно підійти до питання ландшафтного дизайну, можна відлякати не тільки шкідників, але і тих комах, які реально становлять загрозу для здоров’я людини та тварин. Що вже казати про те, що вони навіть не надумають розмножуватися на вашій ділянці, адже повітря їм зовсім не сподобається, як і атмосфера.

Схожі статті

Ці 6 сортів фаворити всіх дачників: саджаю цю грушу, а потім смакую солодкими плодами

Не всі груші здатні рясно плодоносити й при цьому давати солодкі й великі плоди, і це неабиякий мінус, однак все ж існує 6 сортів, які гарно себе зарекомендували серед садівників.

Яблуні будуть ломитися від кількості плодів: садівник зі стажем розкрив 4 секрети врожайності

Щоб яблуня давала розкішний врожай, необхідно оточити її любов'ю та увагою. В нашому матеріалі розповідаємо, як отримати великі та соковиті плоди, які не будуть падати з гілок раніше, ніж треба.

Чим підживити півонії, щоб цвіли як у казці: секрет із зошита моєї бабусі – не здогадаєтеся

Півонії не пробачають неправильних кроків по відношенню до себе, і можуть залишити вас без пишного цвітіння на цілий сезон. Тому підживлювати їх треба правильно.

Ці 5 дерев ні в якому разі не можна чіпати навесні: дачники припускаються фатальної помилки

Здається, немає нічого такого в тому, аби обрізати свої дерева навесні. Однак є 5 представників фруктових культур, які не терплять весняної обрізки.

Чому зола стає все більш популярною серед садівників? 3 ефективні прийоми з її використанням

Не завжди варто звертатися до садових магазинів, аби придбати необхідні засоби для городу. Інколи найкращий вибір знаходиться прямо у нас під носом.

Що важливо для лохини навесні, щоб були крупні та солодкі ягоди: це слід зробити вже у березні

Весняна обрізка лохини впливає на весь подальший урожай. А тому, своєчасна та правильно виконана обрізка забезпечить рясне плодоносіння, солодкі ягоди та здорові кущі!