Залишити на посадку або з’їсти: що зробити з насіннєвою картоплею, яка проросла в лютому

Що робити городникам, якщо залишена на зимове зберігання картопля проросла? Читайте корисні поради від досвідчених городників в матеріалі "Сенсації".

Наприкінці лютого перед багатьма дачниками може постати питання – що робити з картоплею, призначеною для посадки, яка раніше зазначеного терміну проросла в погребі? дехто намагається дотримати її до моменту посадки. Інші дачники – обривають паростки та готують з цієї картоплі деруни або інші справи.

Досвідчені садівники розповіли, який з цих варіантів насправді кращий.

 

Чимало дачників, коли готуються до зими з осені і саме в цей час займаються сортуванням картоплі. Частину з неї зберігають для подальшого споживання. Іншу ж частину пускають на посадку.

Картопля може почати проростати раніше зазначеного терміну навіть у тому випадку, якщо виконані усі умови правильного зберігання.

Що робити з картоплею, яка проросла
Що робити з картоплею, яка проросла

Якщо довжина паростків на картоплі, що призначена для посадки, не перевищуватиме 1 см – то це добре. Городники кажуть, що саме така бульба набагато швидше вкорениться. Деякі дачники навіть навмисно пророщують насіннєву бараболю навесні.

Набагато гірше, якщо висота паростків на картоплі становить 5 см та більше. Врожайність в такої бараболі помітно знизиться. Адже усі поживні речовини із материнської картоплини підуть у паростки. І кущ, коли буде рости – отримає набагато менше корисних речовин.

Зверніть увагу на те, коли саме з’явились картопляні паростки. Якщо до посадки бараболі залишилось лише 30-45 днів – то нічого страшного не буде. Гірше, якщо насіннєва бараболя почала проростати в лютому. У такому випадку її доведеться швиденько рятувати.

Городники радять видалити з бульби усі тонкі та довгі паростки. Якщо їх довжина становить 1 см, то таких проростків можна на кожному екземплярі залишити по 1-3 штуки. Після обробки пророслу картоплю переміщують у добре провітрюване та сухе приміщення. Це може бути погріб, лоджия або балкон. Також бараболю для посадки можна покласти в нижній ящик холодильнику.

Що робити з картоплею, яка проросла
Що робити з картоплею, яка проросла

Якщо ж у вас проросла картопля, що була залишена для вживання в їжу – переберіть її. Зів’ялі екземпляри слід просто викинути. Адже після приготування вони вийдуть не тільки без смаку, а ще й небезпечними для здоров’я.

Справа в тому, що у пророслій картоплі накопичується соланін. Цей компонент може викликати навіть харчове отруєння. Побачити наявність солоніну в картоплі не складно, адже коренеплід стає зеленим.

Водночас тверду картоплю з маленькими паростками можна продовжувати вживати в їжу. Але її потрібно приготувати якомога швидше.

Схожі статті

ТОП-12 рослин, які готові до висадки: посадіть їх до Великодня 2025 і збирайте МЕГА врожай

Напередодні Великодня потрібно зробити багато справ на городі, а саме висадити деякі культури, адже вважається, що тоді ці рослини порадують щедрим врожаєм.

Помідори не тріскатимуться: як виростити великі та солодкі томати – всього 3 правила

Навіть огородник-початківець зможе виростити великі і солодкі томати, якщо буде дотримуватися цих 3 основних правил. Жодного потрісканого плоду!

Часник не любить надлишку добрив, але є один нюанс: перше підживлення для часнику у 2025-му

Дотримуючись простих рекомендацій, можна підготувати часник у городі до тривалого сезону та отримати восени великий урожай. Цю пряність зможе виростити навіть садівник-новачок.

Станете огірковим “магнатом”: цей сорт для Вінницької області завалить урожаєм ледачих дачників

Обрати правильний сорт огірків - завдання не з простих, але з можливих - який один сорт є ідеальним у всьому, а плодоносить довго і рясно? Агрономи розсекретили його.

За цими синенькими ганяються всі городники: найпопулярніший сорт баклажанів – супершвидкостилий

Цей сорт баклажанів є чудовим вибором для тих, хто прагне отримати високий урожай із мінімальними затратами часу. Він стійкий до хвороб, смачний, підходить навіть для консервування.

Ці 2 інгредієнти не можна змішувати: яку помилку роблять 99% городників перед посадкою картоплі

Щоб отримати хороший урожай картоплі, потрібно підготувати грядки та внести ряд добрив, але головне не переборщити та не змішувати ці 2 інгредієнти.