Залишити на посадку або з’їсти: що зробити з насіннєвою картоплею, яка проросла в лютому

Що робити городникам, якщо залишена на зимове зберігання картопля проросла? Читайте корисні поради від досвідчених городників в матеріалі "Сенсації".

Наприкінці лютого перед багатьма дачниками може постати питання – що робити з картоплею, призначеною для посадки, яка раніше зазначеного терміну проросла в погребі? дехто намагається дотримати її до моменту посадки. Інші дачники – обривають паростки та готують з цієї картоплі деруни або інші справи.

Досвідчені садівники розповіли, який з цих варіантів насправді кращий.

 

Чимало дачників, коли готуються до зими з осені і саме в цей час займаються сортуванням картоплі. Частину з неї зберігають для подальшого споживання. Іншу ж частину пускають на посадку.

Картопля може почати проростати раніше зазначеного терміну навіть у тому випадку, якщо виконані усі умови правильного зберігання.

Що робити з картоплею, яка проросла
Що робити з картоплею, яка проросла

Якщо довжина паростків на картоплі, що призначена для посадки, не перевищуватиме 1 см – то це добре. Городники кажуть, що саме така бульба набагато швидше вкорениться. Деякі дачники навіть навмисно пророщують насіннєву бараболю навесні.

Набагато гірше, якщо висота паростків на картоплі становить 5 см та більше. Врожайність в такої бараболі помітно знизиться. Адже усі поживні речовини із материнської картоплини підуть у паростки. І кущ, коли буде рости – отримає набагато менше корисних речовин.

Зверніть увагу на те, коли саме з’явились картопляні паростки. Якщо до посадки бараболі залишилось лише 30-45 днів – то нічого страшного не буде. Гірше, якщо насіннєва бараболя почала проростати в лютому. У такому випадку її доведеться швиденько рятувати.

Городники радять видалити з бульби усі тонкі та довгі паростки. Якщо їх довжина становить 1 см, то таких проростків можна на кожному екземплярі залишити по 1-3 штуки. Після обробки пророслу картоплю переміщують у добре провітрюване та сухе приміщення. Це може бути погріб, лоджия або балкон. Також бараболю для посадки можна покласти в нижній ящик холодильнику.

Що робити з картоплею, яка проросла
Що робити з картоплею, яка проросла

Якщо ж у вас проросла картопля, що була залишена для вживання в їжу – переберіть її. Зів’ялі екземпляри слід просто викинути. Адже після приготування вони вийдуть не тільки без смаку, а ще й небезпечними для здоров’я.

Справа в тому, що у пророслій картоплі накопичується соланін. Цей компонент може викликати навіть харчове отруєння. Побачити наявність солоніну в картоплі не складно, адже коренеплід стає зеленим.

Водночас тверду картоплю з маленькими паростками можна продовжувати вживати в їжу. Але її потрібно приготувати якомога швидше.

Схожі статті

Врожай обох у вас в кишені: посадіть ці рослини під яблунею в 2025-му – сусіди на городі

Сусіди для яблуні мають бути правильними, адже не зі всіма це дерево товаришує і це може негативно вплинути на врожайність рослини - що посадити під яблунею, щоб потім зібрати МЕГА плоди.

Як виростити виноград без кісточок? Прийом, про який мовчать досвідчені садівники

Виноград без кісточок — це мрія багатьох дачників. Неймовірно ароматна та соковита ягода, яка буквально тане в році… Що ще треба для щастя?

Не тільки варення: угорці знаються на 3 цілющих властивостях ожини — ось що з нею роблять

Ожина — це не просто смачна ягода, а справжній скарб, на використанні якого добре знаються угорці. Що можна зробити з нею і які властивості вона приховує?

Додайте 100 г цього і квіти зацвітуть: троянди та гортензії будуть тішити цвітом все літо 2025

Троянди та гортензії є неабиякою прикрасою саду, коли вони цвітуть, але іноді цього не стається - чим підживити квіти, щоб вони радували око дачників протягом літа?

Більший урожай та грядки без бур’янів: для чого потрібне агроволокно та як його обрати

Вибір агроволокна залежить від умов вирощування і потреб рослин. Цей матеріал простий, але дуже ефективний. Він захищає від спеки, морозів, вітрів і зливів. А ще не пропускає бур'яни!

Як правильно білити дерева навесні, щоб захист тримався довго? Наші бабусі робили так

Досвідчені господарі як правило завжди навесні намагаються проводити побілку дерев для того, аби захистити їх від шкідників та недуг. Але який нюанс важливо не прогавити?