Досвідчені городники вже знають, що грядки – це не лише майданчик для вирощування овочів та ягід, але й справжній плацдарм для поля бою з рослинами-паразитами, які згодом можуть заполонити весь простір. Щоб бур’ян не з’явився серед молодих паростків розсади, не забирав у них вологу, корисні мікроелементи та сонячне світло, слід провести низку робіт. Які є методи боротьби з бур’янами на городі?

Регулярне прополювання
Найпростіший і найдієвіший метод боротьби з бур’янами – це механічна прополка. Однак це досить трудомісткий процес, який потребує певних зусиль та часу. Зазвичай це роблять за допомогою сапки, але є і більш продуктивний метод – прополка за допомогою невеликих вілл. Вони виривають бур’яни із землі цілком. Після цього потрібно тільки зібрати всі коріння і порослі і віднести їх подалі від городу.
Використання покривного матеріалу
Цей спосіб – влаштувати бур’ян “темну” стали використовувати нещодавно. Все дуже просто – слід накрити потрібну ділянку землі непрозорим повітронепроникним матеріалом на 3 або 4 тижні, після чого її можна прибрати. Як матеріал можна використовувати: залишки лінолеуму, чорну плівку, картон, руберойд.

Захист за допомогою мульчування
Цей метод боротьби із рослинами-паразитами використовують давно. Як мульчу можна використовувати будь-які подрібнені природні та штучні матеріали. Це може бути – опале листя, трава, солома, компост, ландшафтна тканина, подрібнена плівка та інше. Як зробити: мульчу рівномірно розподіляють по всій грядці, залишаючи лише місце для рослин.
Якщо ви дослухаєтеся до цих порад, то перемога над бур’янами вам 100% забезпечена.