Спочатку розповімо, що необхідно зробити для того, аби взагалі уникнути загнивання посадкового матеріалу перед початком нового сезону. Як ми знаємо, калли необхідно викопувати восени, так як вони не витримують низьких температур. У цей момент вони вже скидають листя і можуть навіть загубитися на клумбі.
Викопувати їх необхідно акуратно, так як можна розламати цибулину навпіл. Після цього необхідно добре помити усі цибулини та висушити на сонці, і лише після цього ховати. Часто рекомендують зберігати матеріал у підвалі. Але ми наполегливо радимо цього не робити, адже там волого і холодно. Усе це ідеальне середовище для розмноження бактерій та грибка.
Квітникарі розповіли, як врятувати калли, що гниють

Краще занесіть кошики з цибулинами в дім і знайдіть їм темне та сухе місце. Це буде ідеальний варіант, і ви точно не прогадаєте. Що робити, якщо все ж таки посадковий матеріал почав гнити, і ви зрозуміли це перед початком висадки?
Одразу купіть фунгіцид. Далі необхідно взяти лезо, обробити його спиртом і зрізати усі заражені частки. Після цього занурюємо цибулини у розчин з фунгіцидом на 15 хвилин. Цього буде достатньо для того, щоб знищити усі хвороби.
Далі цибулини необхідно поставити на сухому та сонячному місці. Ідеально підійде підвіконня, якщо це квітень. Через декілька тижнів калли випустять стрілки, що буде означати необхідність в садити їх у відкритий грунт.
Маємо нагадати, що поспішати з висадкою у клумбу не варто, так як температура землі має бути стійкою і вище 10 градусів. В іншому випадку можна втратити усі свої квіти, так як цибулини перемерзнуть і розпочнуть гнити.
Вчасно помітити цей процес у вас можливості не буде, а коли ви усвідомите, що сталося, буде вже пізно.