Часто городники зіштовхуються з такою проблемою, коли ягоди полуниці стають кислими, дрібними та іноді неналежної форми. Одна з основних причин – неправильні погодні умови. Підвищена вологість повітря або тривала посуха можуть негативно вплинути на розмір ягід. Дощі можуть заважати правильному запиленню, адже вони змивають пилок і руйнують квітки. У такому випадку краще обирати самозапильні сорти.
Ще однією причиною поганої полуниці є пошкодження кущів під час зимівлі. Можливо ви неправильно утеплили грядки або рослина зазнала стресу від весняних заморозків, і в результаті це призвело до того, що полуниця стала слабкою, а ягоди дрібними.

Кущі здатні плодоносити протягом 5 років, а може й менше, після чого вони зазнають вегетативного виродження. Тож потрібно буде замінити старі рослини новою розсадою. Важливо регулярно поливати культуру, пересихання ґрунту може призвести до серйозних проблем, у разі підвищення температури повітря, полив варто збільшити.
Ще однією причиною, чому ягоди виростають дрібними – це наявність шкідників. Клоп-сліпняк завдає значної шкоди, він пошкоджує листя і плоди, його присутність можна виявити за плямами на листі, які з часом збільшуються та утворюють дірки. З ними боряться за допомогою струшування комах у ємність з водою.

Дефіцит бору призводить до зменшення розміру плодів та опадання квіток. Тож потрібно проводити підживлення полуниці. Для цього вам знадобиться 5 мг борної кислоти та 10 літрів води, все це слід перемішати і застосувати до початку плодоношення.
Занадто густа посадка теж негативно впливає на культуру. Кущі, які ростуть близько одне до одного, вони пригнічують одне одного, в результаті немає доступу до світла та води, а плоди погано формуються. Найоптимальнішою відстанню між кущами є 30 см, а міжряддя – 70 см. Щоб збільшити ягоди за розміром, потрібно додатково підживлювати рослину органічними добривами – коровʼяк, пташиний послід, розчин золи.